KSW 59: Marcin Gortat o nowym rywalu Pudzianowskiego – Nikoli Milanoviciu

KSW.

Marcin Gortat to przyjaciel Nikoli Milanovicia, który w ostatniej chwili zdecydował się walczyć z Mariuszem Pudzianowskim na KSW. 59. – Walka będzie pasjonująca. Pojedynek stoczą dwa King Kongi – ocenia starcie były koszykarz.

Szymon Piórek: Miał Pan być na gali KSW. 59?

Marcin Gortat: Miałem być na gali, ale jako gość. Sytuacja się zmieniła nagle. Mój przyjaciel będzie walczył, więc powiedziałem sobie, że jak nie stanę w jego narożniku, to nigdy się do mnie już nie odezwie.

Nikola Milanović nie spodziewał, że może zaliczyć debiut w MMA na KSW. 59. Jak mówił podszedł do niego Martin Lewandowski i zapytał, czy zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim. Nikola potraktował te słowa jak żart, ale po minie właściciela uznał, że to nie dowcip. Czy Milanović może zaskoczyć czymś Pudziana w pojedynku?

Pamiętajmy, że nie jest w topowej formie. Trenuje rekreacyjnie, od czasu do czasu walczy w mistrzostwach, ale judo. To troszkę inna forma walki niż MMA. Jednak nie ukrywam, że ma ogromną moc. Pudzian widział wiele w KSW., ma ogromną przewagę i doświadczenie, ale może się zaskoczyć. Nikola jest fantastycznym judoką, potrafi efektownie podciąć i obalić. Będzie to interesująca walka.

Mistrz Polski w sambo i judo 2019 to sukcesy Milanovicia. Pudzian ma się czego obawiać w parterze?

Podcięcia, przerzuty, rzuty – w tym prezentuje się bardzo dobrze. Widziałem na własne oczy, że w tych aspektach jest wybitny. Czy wystarczy mu paliwa i energii? Myślę że nie, ale walka będzie pasjonująca. Pojedynek stoczą dwa King Kongi. Nikola waży około 140 kilogramów. Pudzian jest w regularnym reżimie treningowym. Nikola trenuje mniej, będzie miał braki kondycyjne, ale pod względem technicznym ktoś może się zdziwić. Na pewno w zaistniałej sytuacji nie należy wieszać psów na Nikoli, bo ratuje walkę wieczoru.

Explore more:  Legia Warszawa ukarana! UEFA reaguje po meczu w Holandii!

Nikola trafił do Polski 18 lat temu. Trenował m.In. Dzieci dzieci w Łódzkim Policyjnym Klubie Sportowym. Co może Pan o nim więcej powiedzieć.

To mój najlepszy ochroniarz. Spędzamy razem dużo czasu: trenujemy, śmiejemy się, razem planujemy wyjazdy. Obsługiwał każde moje wydarzenie, campy i mecze. Można powiedzieć o nim, że to prawdziwy przyjaciel. Nigdy nie zostawi cię w krzywdzie. Kibicuję mu mocno. Znam się z Mariuszem długo, ale w tej walce będę po drugiej stronie klatki. Oby dali dobre widowisko.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

20 marca 2021, 20:56.

Recommended Articles