KSW 59. “Bombardier” leci do Paryża, żeby przejść zabieg | MMA

KSW 59. "Bombardier" leci do Paryża, żeby przejść zabieg | MMA

KSW.

Ousmane “Bombardier” Dia miał być rywalem Mariusza Pudzianowskiego podczas gali KSW. 59. Senegalczyk w ostatniej chwili doznał ataku wyrostka robaczkowego i trafił do szpitala. Teraz ma przejść zabieg w Paryżu.

Osmane "Bombardier" Dia
Osmane “Bombardier” Dia (Foto: Marian Zubrzycki / newspix.pl)

Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.Pl.

O stanie zdrowia zawodnika w rozmowie ze Sport.Pl mówił jego przyjaciel, Mamadou Diouf, znany senegalski muzyk. “Bombardier” w niedzielę wraz z nim wyruszył do Warszawy, skąd miał odlecieć do Paryża, aby przejść zabieg.

Zobacz: KSW. 59: Jak doszło do walki Pudzianowski – Milanović.

Pechowym dniem dla Dia była sobota. Miał stanąć do walki, a tymczasem bardzo źle się poczuł. Ousmane do mnie zadzwonił i powiedział, że nie może wstać, a nawet nie może leżeć na plecach tylko na boku, bo tak boli go brzuch. Początkowo myśleliśmy, że to jest zatrucie, ale od razu coś nam nie grało, bo kolację w hotelu jedliśmy razem, a Ousmane zjadł dokładnie to samo, co jeden z jego trenerów, któremu nic nie dolegało. Poza tym nie było ani wymiotów, ani biegunki – mówił Mamadou Diouf.

Zobacz również: KSW. 59: Nikola Milanović rywalem Pudzianowskiego. Zastąpił Bombardiera

Dopiero potem okazało się, co naprawdę jest powodem złego samopoczucia niedoszłego rywala “Pudziana”. – Około godziny szóstej pojawił się lekarz KSW., od którego Ousmane dostał leki przeciwbólowe. Później przyjechała karetka, która zabrała go do szpitala uniwersyteckiego w Łodzi. Po tomografii i badaniu krwi okazało się, że to jest dość ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Ousmane przebywał na obserwacji mniej więcej do godziny 22, dostał dożylnie antybiotyk. I to go postawiło na nogi – dodał Diouf. Zapewnił też wszystkich kibiców, że “Bombardier” nie udawał swojego urazu.

Explore more:  Koronawirus. Sebastian Świderski o zakończeniu sezonu PlusLigi

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Starcie Pudzianowski – “Bombardier” miało być walką wieczoru podczas gali KSW. 59. Ostatecznie do niego nie doszło, a organizatorzy musieli szybko szukać rezerwowego przeciwnika dla Polaka. Ostatecznie do oktagonu stanął z “Pudzianem” Nikola Milanović, który nigdy nie stoczył wcześniej profesjonalnej walki w ramach MMA, ale miał doświadczenie z judo. Pojedynek trwał 72 sekundy, a wygrał go Pudzianowski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

21 marca 2021, 17:26.

Bài viết được đề xuất