Kapustka odciążył Lewandowskiego. Rosjanie idą w zaparte

Kapustka odciążył Lewandowskiego. Rosjanie idą w zaparte

Kibice Irlandii Północnej nie przestają śpiewać o Willu Griggsie, tymczasem w Polsce na językach jest Bartosz Kapustka. W kategorii kontrowersja dnia bezkonkurencyjny okazał się przedstawiciel rosyjskiego związku piłki nożnej Igor Lebiediew.

Bartosz Kapustka
Bartosz Kapustka (Foto: Piotr Kucza / newspix.pl)

Bohater dnia.

Bartosz Kapustka. Mimo że Polska wygrała z Irlandią Północną w niedzielę, i to nie po jego golu, to właśnie pomocnik Cracovii od 24 godzin jest nieustannie na językach polskich (i nie tylko!) Kibiców. Do perfekcyjnego występu zabrakło mu jedynie bramki, ale i tak został zauważony przez wszystkich. Wpisy na jego temat na Twitterze od Gary’ego Linekera czy Rio Ferdinanda skutecznie podbijają jego wartość.

– Kapustka ma 19 lat, jest świetnie wyszkolony technicznie i ciągle gra w Polsce w Cracovii. Za miesiąc tylko dwie pierwsze rzeczy będą prawdą – napisał Lineker i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że takim występem przeciwko Irlandii Północnej właśnie zapewnił sobie transfer. – To, co zagrał Kapustka, to skandal. Nie można tak grać na Euro, gdy ma się 19 lat! – Żartował, ale i zazdrościł przed kamerami Łączy Nas Piłka Wojciech Szczęsny. Zamieszaniu wokół młodego Kapustki przyklaskuje Robert Lewandowski, który wreszcie ma chwilę oddechu od chodzących za nim jak cień dziennikarzy.

Kontrowersja dnia.

Agresja chuliganów z Rosji podczas Euro 2016 według wszystkich zasługuje na potępienie. No, prawie wszystkich. Członek Komitetu Wykonawczego Rosyjskiej Unii Piłkarskiej i poseł Igor Lebiediew stwierdził, że w bójkach nie widzi nic złego. “Brawo, chłopcy, tak trzymać” – napisał polityk na Twitterze.

Explore more:  Żużel: Zaskakujące dzikie karty! Mistrz świata najpierw chciał, ale nie pojedzie w SEC!

W rozmowie z rosyjską agencją LiveNews Lebiedew brnął w swoje kontrowersyjne tezy. – Chłopcy bronili honoru kraju i nie dali Anglikom zbezcześcić ich ojczyzny. Powinniśmy ich zrozumieć i przebaczyć – mówił Rosjanin. Lebiedew nie wspomniał jednak, że podczas rosyjskiej agresji na Stade Velodrome przez płot uciekali spokojni Anglicy, w tym kobiety i dzieci.

Wydarzenie dnia.

Choć powody do radości miała tylko jedna strona, kibice z Irlandii Północnej i Polski w Nicei po meczu bawili się wspólnie, między innymi wyśpiewując nieoficjalny hit Euro 2016 “Will Grigg’s on Fire”.

W poniedziałek rano wspólnie opłakiwali też 20-letniego kibica z wysp Darrena Rodgersa, który, na co wszystko wskazuje, zginął w wyniku tragicznego wypadku. – Ta wiadomość uderzyła mnie z samego rana. Straciliśmy jednego z naszych. Moje myśli są z jego najbliższymi – powiedział napastnik Kyle Lafferty.

Koledzy Rodgersa z trybun zamierzają uczcić jego pamięć minutą ciszy przed drugim grupowym meczem z Ukrainą w Lyonie. Trwają starania, by hołd zmarłemu mógł oddać w czwartek cały stadion.

“W kadrze”.

Reprezentanci Polski prywatnie. Kim są? Jak spędzają czas wolny? Kadrowicze wpuścili nas do swojego świata i pokazali drugą twarz, także podczas specjalnych sesji zdjęciowych, które znalazły się w albumie: “W kadrze” do kupienia w księgarni “Przeglądu Sportowego”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

13 czerwca 2016, 23:45.

Bài viết được đề xuất