Kamil Szeremeta – Edwin Palacios, wynik walki | Boks

Kamil Szeremeta - Edwin Palacios, wynik walki | Boks

Kamil Szeremeta zwyciężył jednogłośnie na punkty Edwina Palaciosa. Polski bokser wagi średniej pokonał swojego rywala z Nikaragui podczas Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie i zbliżył się do walki o mistrzostwo świata.

Kamil Szeremeta
Kamil Szeremeta (Foto: Dominik Buze / newspix.pl)

Kamil Szeremeta był zdecydowanym faworytem starcia z Edwinem Palaciosem w kategorii średniej. Urodzony w Nikaragui pięściarz przyleciał do Polski z Hiszpanii, aby sprawić sensację, bo za taką można by było uznać jego wygraną z Szeremetą, który ostatnio pochwalił się, że jeszcze w tym roku może otrzymać szansę walki o mistrzostwo świata.

Najpierw jednak musiał pokonać Palaciosa z którym pojedynek uświetnił Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie. W 1. Rundzie obaj zawodnicy początkowo markowali ciosy jakby wzajemnie się wyczekiwali. Później do ofensywy przystąpił Szeremeta. Był nawet zbyt aktywny, gdyż trafił rywala na wysokości spodenek, co Palacios zaakcentował sędziemu. Polak zadawał więcej ciosów od wyższego od niego przeciwnika, trudno mu było sięgnąć jego głowy.

W 2. Rundzie Palacios przyjął pozycję defensywną. Nie starał się zadawać dużo ciosów. Szeremeta za to uderzał z dołu do góry, na korpus rywala, umiejętnie odchylając się. Palacios odgryzał się pojedynczymi celnymi uderzeniami. W kolejnej rundzie Polak szukał lewego podbródkowego i parę razy trafił swojego rywala. Jego przewaga była bezdyskusyjna.

W 4. Rundzie Palacios mocno się zachwiał, opierając się o liny. Przeciwnik Polaka momentami ustawiał się do niego bokiem, przez co jeden cios otrzymał wprost na plecy. Szeremeta miał też w tej rundzie przestoje, co ośmieliło jego rywala. Czwarta runda była najsłabszą Polaka. W kolejnej ciosy padały jakby trochę wolniej. Palacios znów ustawiał się bokiem do Szeremety, żeby zmniejszyć powierzchnię, w którą polski pięściarz może trafić.

Explore more:  Anglia: sensacyjna porażka Chelsea Londyn z Sunderlandem

W 6. Rundzie podwójnym lewym i prawym sierpowym Szeremeta sięgnął głowy rywala. Umiejętnie też zmieniał tempo zadawania ciosów. Palacios nie dawał za wygraną i też parę razy zaskoczył Polaka. Próbował go także sprowokować. Jak opuścił ręce, momentalnie został skarcony. W 7. Rundzie Palacios wyraźnie chwiał się na nogach, a Szeremeta starał się to wykorzystać, ale nie zdołał zadać nokautującego ciosu. Trafiał jednak już więcej razy głowę rywala.

Ósma, ostatnia runda to przede wszystkim próba uniknięcia ciosu przez Palaciosa, który tańczył w ringu, na dystans od Polaka. Szeremeta parę razy trafił swojego rywala, Pod koniec rundy jego przeciwnik musiał przyjąć wiele ciosów na głowę. Końcowy gong przyniósł wyraźną ulgę Palaciosowi. Szeremeta pewnie zwyciężył i pozostał niepokonany.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

6 lipca 2019, 22:29.

Bài viết được đề xuất