„Jeśli coś wygląda głupio, ale…” – Jan Błachowicz reaguje na wygraną Stricklanda z Adesanyą


„Jeśli coś wygląda głupio, ale…” – Jan Błachowicz reaguje na wygraną Stricklanda z Adesanyą

„Jeśli coś wygląda głupio, ale…” – Jan Błachowicz reaguje na wygraną Stricklanda z Adesanyą.

Podczas gali UFC 293, która odbyła się 9 września w obiekcie Qudos Bank Arena w australijskim Sydney, doszło do zmiany na tronie wagi średniej. W walce wieczoru wydarzenia Sean Strickland sensacyjnie pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Israela Adesanyę. Tym samym Amerykanin został 13. Mistrzem wagi średniej UFC.

O walce wieczoru australijskiej gali wypowiedział się w mediach społecznościowych były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz. Zdaniem 40-latka styl Stricklanda nie był zbytnio skomplikowany. Najważniejsze w odczuciu Polaka jest to, że metoda walki Amerykanina przyniosła jednak zamierzony efekt i doprowadziła go do mistrzostwa UFC.

Jeśli coś wygląda głupio, ale działa, to nie jest głupie. Chyba.

Błachowicz (MMA 29-10-1) przegrał w lipcu z Alexem Pereirą przez niejednogłośną decyzję sędziów na gali UFC 291. Stawką pojedynku było miano następnego pretendenta do pasa wagi półciężkiej. Polak wygrał tylko jedno z ostatnich czterech starć. Błachowicz w latach 2020-2021 dzierżył pas kategorii półciężkiej amerykańskiej organizacji. Tytuł mistrzowski obronił jednokrotnie na UFC 259 w marcu 2021, kiedy to pokonał na pełnym dystansie Adesanyę.

Explore more:  Był moment, kiedy poczuł krew. Ale musi zadowolić się srebrem

Recommended Articles