Jacek Nawrocki: trafiliśmy do niezwykle silnej grupy

Jacek Nawrocki: trafiliśmy do niezwykle silnej grupy

PAP

Sobotnim meczem w Gdyni z Finlandią polscy siatkarze rozpoczną udział w mistrzostwach Europy juniorów, które rozgrywane będą jednocześnie w Polsce i Danii. – Trafiliśmy do niezwykle silnej grupy – powiedział trener Biało-Czerwonych, Jacek Nawrocki.

Jacek Nawrocki
Jacek Nawrocki (Foto: newspix.pl)

Gospodarzami mistrzostw są dwa miasta – Gdynia oraz duńskie Randers. W Danii odbędą się tylko mecze Grupy II, natomiast w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gdyni poza spotkaniami Grupy I rozegrane zostaną również półfinały (w sobotę 1 września) oraz pojedynki o poszczególne lokaty (w niedzielę).

W meczu otwarcia Grecja zmierzy się w piątek z Hiszpanią, a ponadto w Randers grać będą Niemcy, Bułgaria, Turcja i Dania. Polacy rozpoczną swój udział w turnieju w sobotę od meczu z Finlandią, a następnie ich rywalami będą Belgia (niedziela), Włochy (poniedziałek), Serbia (środa) i w czwartek, na zakończenie grupowych zmagań – Rosja. Wszystkie spotkania biało-czerwonych rozpoczynać się będą o 20.30. Wstęp jest darmowy.

– Znaleźliśmy się w zdecydowanie silniejszej grupie. Rok temu w mistrzostwach Europy kadetów w Turcji, a te zespoły rywalizują obecnie w kategorii juniorów, najlepsza okazała się Serbia, a trzecie miejsce zajęła Rosja. Bardzo mocną ekipę przewieźli do Gdyni również Belgowie, którzy mogą okazać się czarnym koniem naszej grupy. Nie wolno lekceważyć także Finów i Włochów. Trudno jednak wskazać głównego faworyta mistrzostw, bo drużyny w tym wieku bywają nieobliczalne – zapewnił Nawrocki.

Biało-Czerwoni raz, w 1996 roku, zostali mistrzami Europy w tej kategorii wiekowej. Dwa lata temu na Białorusi zajęli w grupie piąte miejsce i ostatecznie sklasyfikowani zostali na 10. Pozycji (mistrzem była Rosja, a brązowym medalistą Serbia). Rok temu w ME kadetów Polacy wywalczyli odległą 9. Lokatę.

Explore more:  ranking soccer leagues in the world

– Teraz również przestrzegam przez hurraoptymizmem. Naszym zawodnikom brakuje ogrania, bo swoje doświadczenia zbierali głównie w SMS Spała w rozgrywkach II ligi, bądź w Młodej Lidze. Z kolei w innych zespołach występują siatkarze, którzy grali w Lidze Światowej i igrzyskach olimpijskich w Londynie, mają w swoim dorobku także medale mistrzostw swoich krajów – ocenił polski szkoleniowiec.

Z powodu kontuzji w mistrzostwach nie weźmie udziału dwóch czołowych zawodników, Piotr Łukasik z AZS UMW Olsztyn i Michał Kaczyński z AZS Częstochowa.

– Poza nimi zebraliśmy najlepszych graczy w tej kategorii. Jak już wspomniałem, brakuje nam doświadczenia, ale naszą siłą powinien być kolektyw oraz nieustępliwość, determinacja i wola walki. Poza tym głównym celem szkolenia nie jest zdobywanie medali w kategoriach młodzieżowych, co oczywiście jest mile widziane, ale przygotowanie tych chłopaków do gry w reprezentacji seniorów – podsumował Jacek Nawrocki.

Przed mistrzostwami Polacy rozegrali 15 meczów kontrolnych. W ostatnich dwóch, w poniedziałek i we wtorek we Władysławowie, przegrali z Rosją 2:3 oraz pokonali tę drużynę 3:0.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PAP.

PAP

Data utworzenia:.

23 sierpnia 2012, 18:14.

Bài viết được đề xuất