Igrzyska olimpijskie przełożone. Piotr Małachowski o zakończeniu kariery. Wystąpi w Tokio?

Igrzyska olimpijskie przełożone. Piotr Małachowski o zakończeniu kariery. Wystąpi w Tokio?

Piotr Małachowski po tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio miał zakończyć karierę. Te jednak – ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 – zostały przełożone na przyszły rok. – Trenuję dalej – zadeklarował nasz dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem w rozmowie z Onet Sport.

Piotr Małachowski
Piotr Małachowski (Foto: Andrej Isaković / AFP)
 • Zaplanowana na przełom lipca i sierpnia tego toku Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały przełożone na przyszły rok.
 • Po tegorocznych igrzyskach karierę miał zakończyć dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.
 • “Każdy, w tym także moja rodzina, był nastawiony na to, że to mój ostatni rok startów. Trzeba jednak podjąć męską decyzję. Będę się przygotowywał do igrzysk” – zapowiedział 36-latek w rozmowie z Onet Sport.
 • Tym samym kariera 37-letniego prawie lekkoatlety zostanie przedłużona co najmniej do kolejnego roku.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  – Bardzo się z tego cieszę, choć na pewno będzie trudno poprzestawiać sobie teraz to wszystko w głowie. Każdy, w tym także moja rodzina, był nastawiony na to, że to mój ostatni rok startów. Trzeba jednak podjąć męską decyzję. I tyle. Dlatego będę przygotowywał się do igrzysk, jakie odbędą się w przyszłym roku. Trzeba zaakceptować sytuację i robić swoje – powiedział Małachowski w rozmowie z Onet Sport.

 • Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 przełożone.
 • Media o przełożeniu igrzysk.
 • Marcin Lewandowski o przełożeniu igrzysk: mam mętlik w głowie.
 • Explore more:  Onet – Jesteś na bieżąco

  Premier Japonii, Shinzo Abe poinformował, że uzyskał zgodę władz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, by IO w Tokio planowane na lato tego roku, z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone rok 2021. Doniesienia potwierdził MKOl.

  Paradoksalnie, przełożenie igrzysk na kolejny rok, może być dobrą decyzją dla Małachowskiego. Zyska on jeszcze więcej czasu na przygotowanie formy, która pozwoli mu na to, by powalczyć o kolejny medal olimpijski. Poza tym – ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 – treningi w obecnych czasach są mocno utrudnione.

  – Taki trening, jak teraz robię, na pewno nie wystarczał do przygotowania olimpijskiej formy. Na zewnątrz jest zimno, więc trzeba uważać, by nie nabawić się kontuzji. Tego, co robię, nawet nie powinno się nazywać treningiem – przyznał nasz dyskobol.

  Zapytany o to, czy porozmawiał już z rodziną o tym, że jeszcze przez rok będzie startował, odparł ze śmiechem: – Rodzina będzie zadowolona, że mnie nie będzie w domu. Jak wezmę ślub, to będzie wszystko dobrze. To jeden z warunków dopuszczenia do dalszych treningów.

  Ten jest planowany na czas po igrzyskach, czyli na wrzesień.

  – Przynajmniej na igrzyska pojadę jako najstarszy żonkoś w reprezentacji – śmiał się Małachowski. – Mam nadzieję, że po ślubie będę rzucał jeszcze dalej – dorzucił z uśmiechem.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  24 marca 2020, 15:22.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Bài viết được đề xuất