Heynen, Gruszka i Kowal. Tylko oni liczą się w wyścigu o fotel selekcjonera. Michał Gogol zostanie asystentem!

Heynen, Gruszka i Kowal. Tylko oni liczą się w wyścigu o fotel selekcjonera. Michał Gogol zostanie asystentem!

Reprezentacja Polski.

Michał Gogol zakwalifikował się do drugiej fazy konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski, ale ostatecznie w niej nie wystartuje. Trener Espadonu Szczecin ma zostać zaproszony do sztabu szkoleniowego zwycięzcy.

11 stycznia 2018, 12:28..

| Aktualizacja 11 stycznia 2018, 12:43.

Jastrzebski Wegiel - Espadon Szczecin
Jastrzebski Wegiel – Espadon Szczecin (Foto: Rafał Rusek / Pressfocus)
(Foto: PrzegladSportowy.pl)

Polski Związek Piłki Siatkowej nie chciał podać nazwisk czterech kandydatów, którzy zakwalifikowali się do drugiej tury konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski. Nam udało się jednak potwierdzić wszystkie nazwiska. Z grona ośmiu trenerów, którzy nadesłali do PZPS swoje prace zespół do spraw wyboru selekcjonera wybrał Belga Vitala Heynena oraz Polaków Piotra Gruszkę, Andrzeja Kowala i Michała Gogola. We wtorek wieczorem rzecznik PZPS Janusz Uznański poinformował w TVP Sport, że w wyścigu o posadę opuszczoną przez Ferdinando De Giorgiego zostało już tylko trzech trenerów. Nie podał jednak nazwiska tego, który się wycofał.

Okazuje się, że jest nim Michał Gogol. – Rzeczywiście odbyłem rozmowę z jednym z działaczy PZPS, po której doszliśmy do wniosku, że nie będę uczestniczył w dalszym etapie konkursu. Zaproponowana przeze mnie wizja bardzo się komisji spodobała, ale jestem brany pod uwagę jako członek nowego sztabu szkoleniowego kadry – mówi Gogol w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Wygląda na to, że najmłodszy w stawce, zaledwie 33-letni szkoleniowiec jest pierwszym wygranym konkursu. Bez względu bowiem na to, który z kandydatów ostatecznie 7 lutego zostanie selekcjonerem biało-czerwonych, zaprosi do współpracy szkoleniowca Espadonu Szczecin .

Explore more:  Gdy jechał do Polski, usłyszał: "To kraj trzeciego świata". Zrobił u nas furorę

Gogola, który napisał podobno bardzo ciekawą i chwaloną przez działaczy pracę, w swoich sztabach widzą wszyscy trzej kandydaci. Heynen (zebrał najwięcej punktów w pierwszej turze i jest faworytem konkursu) chce mieć polski sztab, a w nim Gogola. Pracę z byłym statystykiem reprezentacji Polski i Asseco Resovii zakładają także Gruszka i Kowal. – Współpracowałem z Michałem w Resovii i uważam go za świetnego fachowca. Sukcesy Resovii to w dużej mierze też jego zasługa. Jeśli zostanę selekcjonerem, na pewno zaproszę go do sztabu – powiedział nam dzisiaj Kowal.

Trener Asseco Resovii potwierdził, że został zaproszony do związku na drugą turę rozmów, podobnie jak Heynen i Gruszka. Wszystkie elementy w tej układance tym samym już się poskładały. Teraz musimy już tylko czekać na efekty kolejnych rozmów i ogłoszenie nazwiska nowego selekcjonera. Ma to nastąpić 7 lutego po zarządzie PZPS.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

11 stycznia 2018, 12:28..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

hsbc fulham broadway

intercontinental citystars

intercontinental ningbo

praktiker romania

princess lalla meryem of morocco

princess tam tam lyon

rally clasico costa rica

Bài viết được đề xuất