GKM bez słabych punktów na pozycjach seniorskich. Łaguta znów liderem

GKM bez słabych punktów na pozycjach seniorskich. Łaguta znów liderem

Ekstraliga.

– Losy zwycięstwa w Grudziądzu rozstrzygną się po raz kolejny w ostatnim biegu – uważa były menedżer Falubazu Jacek Frątczak.

Jacek Frątczak, Bartłomiej Wnuk..

28 maja 2016, 16:03..

| Aktualizacja 28 maja 2016, 15:30.

Taktyka na mecz GKM- Get Well
Taktyka na mecz GKM- Get Well (Foto: newspix.pl)

W porównaniu z ostatnim domowym meczem w składzie MrGarden GKM-u Artiom Łaguta zmienił Petera Ljunga. Rosjanin został wystawiony pod numerem 13. To znak, że trener Kempinski widzi go znów w roli lidera swojej drużyny. Zawodnik z numerem trzynastym odpowiada bowiem za prowadzenie pary z juniorem. Łaguta znakomicie pojechał w Lesznie oraz w lidze szwedzkiej. Te dobre występy nie są dziełem przypadku.

O postawę Tomasza Golloba na torze w Grudziądzu można być zupełnie spokojnym. W jego przypadku starty nie są kluczowe, więc nie ma znaczenia z którym numerem zostanie ustawiony. W parze z Antonio Lindbäckiem powinni dostarczyć drużynie sporo punktów, a kibicom wiele emocji. Trener postawił również na sprawdzony duet Okoniewski – Buczkowski. O świetnej współpracy tej dwójki było mówione bardzo często i trudno coś do tego dodać.

Grudziądzanie wrócili do wyjściowego ustawienia. Taki układ par był przewidywany jeszcze przed sezonem. Na początku były pewne zawirowania jeżeli chodzi o formę Łaguty, czy Lindbäcka. Wydaje się, że problemy są już za nimi. Pozostali seniorzy GKM-u od pierwszego meczu są bardzo mocni na własnym torze. Na pozycjach seniorskich w drużynie grudziądzkiej tak naprawdę trudno o znalezienie słabego punktu.

Explore more:  Anglia: Tymczasowy selekcjoner szykuje się na EURO 2012

Do punktu wyjścia wrócili również torunianie. Martin Vaculik znów pojedzie z Kacprem Gomólskim, a Chris Holder z Adrianem Miedzińskim. Widać, że menedżer Jacek Gajewski na bieżąco reaguje na zmiany dyspozycji swoich zawodników, dążąc ciągle do właściwego zbilansowania par. Vaculik świetnie czuje się przy krawężniku, więc wystawienie go pod „jedynką” z najsłabszym seniorem, tak jak Hancocka z juniorami, jest w pełni uzasadnione.

Jestem przekonany, że drugi tak słaby mecz jak w Gorzowie już się torunianom nie przydarzy. Ewidentnie są na krzywej wznoszącej. Zawodnicy są w coraz lepszej formie. Mecz w Grudziądzu będzie jednak wyzwaniem z najwyższej półki. Jeżeli gościom uda się wygrać, to będzie to spory wyczyn i ogromny krok w kierunku fazy play-off. Kluczowa dla przyjezdnych będzie kwestia dopasowania sprzętu.Jeśli w pierwszych biegach nie stracą zbyt wiele i przynajmniej dwóch toruńskich zawodników trafi od razu z przełożeniami, to w Grudziądzu po raz kolejny będziemy świadkami meczu, w którym losy zwycięstwa rozstrzygną się w ostatnim biegu.

GKM: 9. Lindbäck, 10. Gollob, 11. Okoniewski, 12. Buczkowski, 13. Łaguta, 14. Nowak, 15. Rujner. Trener: Kempiński.

GET WELL: 1. Vaculik, 2. Gomólski, 3. Holder, 4. Miedziński, 5. Hancock, 6. Przedpełski, 7. Krzyżanowski. Menedżer: Gajewski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

28 maja 2016, 16:03..

Jacek Frątczak, Bartłomiej Wnuk..

Recommended Articles