Gdy wyszedł z więzienia, tak na jego widok zareagowała córka. “Serce się kraje”

Gdy wyszedł z więzienia, tak na jego widok zareagowała córka. "Serce się kraje"

Ofsajd.

W świecie sportu nie brakuje tych osób, które w przeszłości miały problemy z prawem. Ostatnio głośno o Kamilu Gliku. Piłkarz został ukarany przez sąd grzywną za pobicie mężczyzny. Kilka miesięcy temu zaś z więzienia wyszedł Krzysztof “Diablo” Włodarczyk. O czyich jeszcze konfliktach z prawem rozpisywały się media? Tego dowiecie się z naszej galerii.

25 października 2022, 15:08..

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk
Krzysztof “Diablo” Włodarczyk (Foto: Paweł Wrzecion / MW Media)
Kamil Glik
MICHAL ZEMANEK/NEWSPIX.PL / newspix.pl

Jak poinformował “Fakt”, Kamil Glik został ukarany przez sąd grzywną za pobicie mężczyzny. Chodzi o incydent sprzed dwóch lat, który miał miejsce na Mazurach. Piłkarz miał uderzyć wówczas turystę, który przypadkowo zrobił mu zdjęcie. Podczas spaceru przez turystyczną wieś Skorupki uwagę Michała B. Przykuł domek dla dzieci, znajdujący się na jednej z posesji. Zdążył zrobić zdjęcie telefonem komórkowym, gdy zobaczył biegnącego w jego kierunku wysokiego blondyna. To był Kamil Glik. Poszkodowany został dwa razy uderzony w twarz i popchnięty upadł na plecy. Z kolei napastnik wyrwał mu z ręki telefon i wyrzucił w pole. Na miejsce wezwano policję. Według jednego z funkcjonariuszy od Glika czuć było alkohol. Sam piłkarz potwierdził, że wypił jedno piwo i działał w samoobronie. Z kolei żona zawodnika miała powiedzieć, że wypił on dwa piwa. Cała sprawa trafiła do sądu. Wydano wyrok. Sąd w Giżycku ukarał piłkarza za pobicie grzywną w wysokości 10.. tys. Zł i 5 tys. Dla poszkodowanego. Sąd odwoławczy w Olsztynie utrzymał wyrok.

Michał Żewłakow
BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS / East News

W grudniu 2020 r. Były reprezentant Polski prowadził auto pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję. Michał Żewłakow, bo o nim mowa, miał w wydychanym powietrzu 1,6 promila alkoholu. “Wsiadłem za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu i spowodowałem kolizję, w której szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego braku odpowiedzialności i wyobraźni. Przepraszam wszystkich za moje zachowanie, szczególnie najbliższych oraz tych, którzy poczuli się zawiedzeni i rozczarowani moją postawą” — pisał wówczas w oświadczeniu, które zamieścił na Twitterze. Żewłakow otrzymał trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i musiał zapłacić grzywnę w wysokości 20 tys. Zł. Niedawno w programie Łukasza Kadziewicza “W cieniu sportu” wrócił do tej sytuacji. — Wiesz co, to nie było tak, że akurat ludzie czekali na to, żeby mnie wypunktować, tylko wypunktowali mnie za głupotę, którą zrobiłem (…) Bardzo możliwe, że nigdy nie odbuduję już gdzieś tam swojej reputacji, która, gdy jeszcze grałem jako piłkarz, była może na wyższym poziomie — mówił.

Explore more:  Pacheta: Zakaz patrzenia na tabelę
Rafał Wolski
Piotr Matusewicz / East News

Jak pod koniec sierpnia informował Onet, były reprezentant Polski, a obecnie zawodnik Wisły Płock Rafał Wolski w lipcu tego roku został skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Stracił prawo jazdy na trzy lata, otrzymał 7,5 tys. Zł grzywny. Musi też wpłacić 5 tys. Zł na cel charytatywny. Do zdarzenia z udziałem Rafała Wolskiego doszło rok temu, w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 r.

Mariusz Pudzianowski
Piotr Andrzejczak / MW Media

4.

10..

Mariusz Pudzianowski.

Mariusz Pudzianowski spędził za kratkami nieco ponad 1,5 roku. “W mojej miejscowości był taki boss, właściciel dyskoteki. Jego ochroniarz nadepnął mi na odcisk. Wielkie chłopisko, parę lat starszy ode mnie, boks trenował. Wdaliśmy się w bójkę, ale myślałem, że załatwiliśmy to po męsku. A on okazał się babą. Oskarżył mnie o pobicie i kradzież złotego łańcucha wartego 10..00 zł. Na rozprawie oczyszczono mnie z zarzutu kradzieży, ale za pobicie musiałem swoje odsiedzieć. W pierwszej instancji dostałem 3,5 roku, po apelacji — 2,5. Za dobre sprawowanie wypuścili mnie przed czasem” — mówił Mariusz Pudzianowski w rozmowie z “Super Expressem” w 2004 r.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk
Paweł Wrzecion / MW Media

5.

10..

Krzysztof “Diablo” Włodarczyk.

O problemach z prawem Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka ostatnio głośno było kilka miesięcy temu. 1 lutego 2022 r. “Diablo” musiał stawić się w zakładzie karnym. Wcześniej wnosił o możliwość odbycia kary w systemie dozoru elektronicznego, jednak jego wniosek został odrzucony. W więzieniu “Diablo” spędził więc pięć miesięcy za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. — Cały czas od opuszczenia więzienia spędziłem z rodziną, dzieckiem, które we wrześniu będzie miało trzy latka. Jak mnie [córka – przyp. red.] zobaczyła… Serce się kraje. Rzuciła się na mnie, płakała, wrzeszczała, krzyczała. Jak o tym pomyślę, to płakać się chce człowiekowi. To jest coś nie do opisania – powiedział “Diablo” w lipcu br. w rozmowie z dziennikarzem “Super Expressu” Andrzejem Kostyrą. Dla Włodarczyka był to drugi pobyt w więzieniu. Na początku 2021 r. przebywał w zamknięciu 10..0 dni, a ostatnio 150. — Nie mogę stwierdzić, że ten [pobyt — przyp. red.] był łatwiejszy, ten trudniejszy. Dwa zupełnie inne ośrodki, które inaczej funkcjonują. Trochę inne reguły są w jednym, inne w drugim – wyznał w tej samej rozmowie.

Explore more:  Szczęście dzieciaków
Boris Becker
ADRIAN DENNIS / AFP / AFP

Legendarny niemiecki tenisista Boris Becker na początku kwietnia br. Został uznany za winnego czterech z 24 zarzutów, jakie postawiono mu w procesie o niewypłacalność. Becker w czerwcu 2017 r. Został przez sąd w Londynie ogłoszony bankrutem i powinien był ujawnić wtedy wszystkie swoje aktywa. Tego jednak nie zrobił. Niemiec zataił znaczną część swojego majątku, a ławie przysięgłych powiedział, że zgromadzone przez niego miliony zostały pochłonięte przez rozwód z pierwszą żoną, alimenty na dzieci i kosztowny styl życia. Po wieloletnich procesach Becker został ostatecznie skazany na dwa i pół roku w zakładzie karnym.

Oscar Pistorius
MARCO LONGARI / POOL / AFP / AFP

4 lutego 2013 r. Świat obiegła informacja, że dziewczyna Oscara Pistoriusa Reeva Steenkamp nie żyje. Sportowiec początkowo twierdził, że zastrzelił ukochaną, bo pomylił ją z włamywaczem. Prawda okazała się inna. Pierwotnie Pistorius został skazany na pięć lat więzienia. Pod koniec 2015 r. Skorzystał z panującego wówczas prawa w RPA. Przepis mówił o tym, że skazany na karę do pięciu lat więzienia, może zamienić odsiadywanie wyroku w zakładzie karnym na areszt domowy. Na kolejnej rozprawie zmieniono kwalifikację czynu z nieumyślnego spowodowania śmierci na morderstwo. 6 lipca 2016 r. Pistoriusowi podwyższono karę do sześciu lat więzienia. Prokurator domagał się 15 lat. Ostatecznie w 2017 r. Skazano go na 15 lat pozbawienia wolności, ale odliczono mu półtora roku, które już przesiedział. Jakiś czas temu okazało się, że jeśli Oscar uzyska pozytywną opinię resocjalizatorów, będzie mógł ubiegać się o wyjście na wolność już w 2023 r. Wszystko z powodu tego, że Sąd Apelacyjny przyznał się do błędów proceduralnych.

O.J. Simpson
POOL / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP / AFP

W 1994 r. O.J. Simpson został oskarżony o morderstwo swojej żony i kelnera, jednak szerokie grono obrońców sprawiło, że został oczyszczony z zarzutów. W 2008 r. Były gwiazdor futbolu amerykańskiego został oskarżony o napaść z bronią w ręku i porwanie. Skazano go na 33 lata więzienia z możliwością zwolnienia warunkowego po dziewięciu latach. Na wolność wyszedł w 2017 r. Co ciekawe, w gronie adwokatów, którzy w latach 90. Bronili sportowca i aktora, był jego przyjaciel Robert Kardashian (ojciec Kim, Kourtney, Khloe i Roba Kardashianów).

Explore more:  Listkiewicz: Leo zostaje, ja też powinienem
Mike Tyson
JC Olivera / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP / AFP

Mike Tyson w 1991 r. Został oskarżony o gwałt na Desiree Washington, z którą spędził poranek w pokoju hotelowym. Amerykański pięściarz nigdy nie przyznał się do winy, ale sąd mu nie uwierzył i “Żelazny Mike” trafił za kratki. Po trzech latach wyszedł z więzienia za dobre sprawowanie. Problemy z prawem miał już od młodzieńczych lat. — Moje dzieciństwo przypominało dzieciństwo każdego, który urodził się w biednej, czarnej dzielnicy w Ameryce. Żyliśmy bez pieniędzy i nadziei. Byłem wielokrotnie aresztowany, zamieszany w przemoc, narkotyki i alkohol. Należałem do gangów, miałem broń, strzelałem do ludzi, do mnie strzelano — opowiadał kiedyś w “Good Morning Britain”.

Clifford Etienne
TANNEN MAURY / AFP / AFP

Clifford Etienne uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych i zarazem kontrowersyjnych pięściarzy w historii. Były rywal Mike’a Tysona odsiaduje bardzo długi wyrok (10..5 lat więzienia). Już jako nastolatek Clifford Etienne dołączył do jednego z ulicznych gangów. Gdy miał 16 lat, został zatrzymany za napad z bronią w ręku. Skazano go na 40 lat, ale za dobre sprawowanie wyrok zmniejszono do lat 10… W trakcie pobytu za kratkami skupił się na boksie, a po wyjściu na wolność rozpoczął zawodową karierę. Po przejściu na sportową emeryturę, wrócił na przestępczą ścieżkę. W 2005 r. napadł z bronią w ręku na kantor. Uciekając, ukradł samochód z kobietą i dwójką dzieci w środku, a podczas obławy próbował zabić policjanta. W marcu 2006 r. skazano go na 160 lat więzienia, lecz w 2013 r. zmniejszono karę do 10..5 lat. Podczas pobytu w zakładzie karnym sportowiec odnalazł kolejną pasję, a jest nią… malowanie obrazów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

25 października 2022, 15:08..

Recommended Articles