Festiwal curlingu, jakiego nie było

Festiwal curlingu rozpoczęły mistrzostwa Polski AZS, wygrane przez drużynę AZS Uniwersytetu Warszawskiego, dowodzoną przez łodzianina Aleksandra Grzelkę. Niespodzianką tej rywalizacji był medal dla akademików z Poznania – pierwsze trofeum dla curlerów z tego miasta.

Potem rozpoczęła się część szkoleniowa, dzięki pomocy Greenacres Curling Club ze Szkocji stojąca na wyjątkowo wysokim poziomie. Goście z ojczyzny curlingu, doświadczeni szkoleniowcy Gordon McIntyre, Steward Sturrock i Cammeron Clark – najpierw szkolili trenerów, a potem ponad 50 curlerów z całej Polski.

Obóz zakończył II Turniej Mazury Curling Cup, którego zwycięzcami okazali się zawodnicy Media CC Warszawa, dowodzeni przez Bartosza Klimasa. W finale pokonali MKS Axel Toruń (Bartosz Dzikowski), dla którego jednak był to drugi finał w drugim turnieju tego sezonu. Rywalizacja miała charakter międzynarodowy, tym większa radość, że w finale zmierzyły się jednak dwa polskie zespoły.

Impreza nie byłaby tak udana, gdyby nie to, że użyczone przez władze miejskie nowoczesne lodowisko w Giżycku świetnie przygotował Szkot Mark Callan. Fachowiec tej miary, że został włączony przez Światową Federację Curlingu do ekipy, która szykować będzie lód dla rywalizujących w igrzyskach olimpijskich w Soczi.

Wydarzeniem dla uczestników było również pojawienie się nowego kompletu kamieni. Fabrycznie nowych i wyprodukowanych z tego samego bloku granitu, co zestawy szykowane na IO w Soczi. Kamienie to najdroższy sprzęt w curlingu, a w Polsce wciąż nie mamy nawet 10 kompletów.

Explore more:  Liga Mistrzów: Vive wygrało zaciętą końcówkę z KIF Kolding

Organizatorami tego historycznego przedsięwzięcia byli Zarząd Główny AZS, Ośrodek AZS COSA w Wilkasach, sekcja curlingu POS Łódź, firma Kays of Scotland, Miasto Giżycko i MOSiR Giżycko oraz firma 30 something. Najwięcej pracy przy imprezie wykonał Łukasz Janczar.

GIŻYCKO. Mazury Curling Festival.

Klasyfikacja końcowa (czołówka):.

1. Media CC Warszawa (skip Bartosz Klimas).

2. MKS Axel Toruń (Bartosz Dzikowski).

3. CC Martin (Słowacja, Juraj Gallo).

4. Wa ku’ta Sopot (Borys Jasiecki).

5. MKS Axel Toruń (Krystyna Beniger).

6. KC Kaliningrad I (Rosja).

7. POS Łódź I.

8. KC Kaliningrad IV (Rosja).

9. KC Kaliningrad III (Rosja).

10. POS Łódź II.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

16 września 2013, 13:08.

Recommended Articles