Fed Cup: największe gwiazdy tenisa w Kraków Arenie

Fed Cup: największe gwiazdy tenisa w Kraków Arenie

Kapitan reprezentacji Polski Tomasz Wiktorowski do samego końca będzie zwlekał z ogłoszeniem kadry na ćwierćfinał z Rosjankami w Grupie Światowej Pucharu Federacji. Pierwsze karty odkrywają za to rywalki.

Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska (Foto: ROSLAN RAHMAN / AFP)

– Rosja to jedna z najbardziej utytułowanych ekip w stawce. Nie odkryję nic wielkiego, jeśli powiem, że jeżeli przyjadą Maria Szarapowa, Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina, to one będą faworytkami – mówi Tomasz Wiktorowski, trener Agnieszki Radwańskiej, a zarazem kapitan kobiecej reprezentacji.

Jeśli chodzi o ranking, Rosjanki biją Polki na głowę. Maria Szarapowa jest druga na świecie, Jekaterina Makarowa w drugiej dziesiątce, w top 30 są jeszcze Anastazja Pawluczenkowa i powracająca do wielkiej formy Swietłana Kuzniecowa. W sumie w pierwszej setce jest aż siedem Rosjanek. Polki mają tylko szóstą Agnieszkę Radwańską.

To, w jakim składzie Rosjanki przyjadą do Krakowa, jest jednak wielką niewiadomą. Nie wiadomo, czy do lutowego spotkania rozwiążą wewnętrzne spory. W listopadzie ubiegłego roku na Sardynii grały dużo ważniejszy mecz niż ćwierćfinał, bo finał z Włoszkami, a w składzie próżno było wypatrywać choćby jednej tenisistki z pierwszej setki i w praktyce tytuł oddały walkowerem.

Wszystkie liczące się Rosjanki odmówiły Szamilowi Tarpiszczewowi, temu samemu, który niedawno pozwolił sobie na niewybredny żart z Sereny i Venus, nazywając je braćmi Williams. Na zakopanie topora wojennego zostało im mniej niż dwa miesiące.

Na razie za pośrednictwem Facebooka zgłosiła się tylko Maria Szarapowa, która potrzebuje występu w Pucharze Federacji, by za półtora roku pojechać na igrzyska olimpijskie do Rio.

Explore more:  Liga Mistrzów: Vive wygrało zaciętą końcówkę z KIF Kolding

– Z informacji, które mamy, wynika, że nieoficjalnie potwierdzony jest występ Szarapowej i Makarowej – wylicza Tomasz Wiktorowski, który nie spieszy się z podaniem swojej listy.

– Dzisiaj jest na to jeszcze za wcześnie, żeby mówić o wąskim składzie – tłumaczy. Szeroki skład to te dziewczyny, które regularnie grają w turniejach WTA – Agnieszka i Urszula Radwańskie, Magda Linette, Paula Kania, Katarzyna Piter oraz deblistki Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Igancik. Decyzje kadrowe Wiktorowski podejmie po sezonie australijskim, czyli składu możemy się spodziewać po Australian Open, na tydzień przed Pucharem Federacji w Kraków Arenie.

– Ale już teraz podjęliśmy przygotowania do całego tego okresu. Staramy się przygotować szczyt formy na określony moment w sezonie. Te pierwsze mecze Pucharu Federacji, rozgrywane w lutym, zwykle stoją na najwyższym poziomie, bo dziewczyny są bardzo dobrze przygotowane po przerwie między sezonami i turniejach w Australii – wyjaśnia Tomasz Wiktorowski.

Agnieszka Radwańska już się nastawia na pojedynek z Marią Szarapową. Szczególnie że w pamięci ma ich niedawny pojedynek w Singapurze. Radwańska w niewiarygodnych okolicznościach wygrała drugiego seta, eliminując Szarapową z finałów WTA, choć spotkanie przegrała w trzech setach.

– Były tam nawet podobne warunki, bo też hala i hadrcourt. Będę chciała się zrewanżować, bo miałam szanse, ale nie wykorzystałam ich w trzecim secie. Jeżeli dojdzie do takiego meczu, będę starała się zrobić wszystko, żeby wygrać – zapowiada rewanż przed własną publicznością.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

15 grudnia 2014, 16:53.

Bài viết được đề xuất