F1: szef techniczny Williamsa na wylocie?

F1: szef techniczny Williamsa na wylocie?

Opóźnienia Williamsa rzuciły cień na odpowiedzialnego za prace nad bolidem Paddy’ego Lowe. Za kulisami mówi się, że szef techniczny ekipy oddał się do dyspozycji szefowej.

Paddy Lowe
Paddy Lowe (Foto: Justin TALLIS / AFP / AFP)

“Niezniszczalny” – historia Roberta Kubicy już dostępna w przedsprzedaży. Zamów z darmową dostawą!

Już trzykrotnie zespół Roberta Kubicy przesuwał pierwsze jazdy najnowszej maszyny. Najpierw zrezygnowano z sobotniego “dnia filmowego”. Potem z pierwszego dnia oficjalnych testów, a następnie z kolejnego. Czas ucieka, modelu FW42 jeszcze nie ma na torze. Ostatnie wieści mówią, że ma wylecieć na tor dziś wieczorem i dotrzeć do Barcelony w nocy z wtorku na środę. Nie wiadomo jednak, czy będzie gotowy do jazdy. Niewykluczone, że mechanicy przez noc będą składali najnowsze auto, aby możliwy był wyjazd w środę – niekoniecznie od samego początku dnia.

Odpowiedzialność – zarówno za zeszłoroczny spadek Williamsa na samo dno, jak i tegoroczne opóźnienia musi ponosić Lowe. Co więcej brytyjskie media potwierdzają nasze doniesienia, że opóźnienie wynikało raczej ze złej organizacji pracy, niż agresywnej, ryzykownej strategii rozwoju technicznego. Brytyjski dziennikarz Ben Anderson donosi, że personel zespołu ostrzegał szefów o możliwości opóźnienia już kilka miesięcy temu, ale nikt ich nie wysłuchał.

Teraz zagrożona jest pozycja szefa technicznego, choć sytuacja jest na tyle skomplikowana, że Lowe jest także udziałowcem teamu. W ten sposób został “skuszony” do opuszczenia zespołu Mercedes, aby przejść na pokład Williamsa. Szefowa teamu Claire Williams miała nadzieję, że wysoko postawiony inżynier najlepszej ekipy postawi na nogi jej team. Tymczasem okazało się, że wyjęty ze struktur Mercedesa szef techniczny działa raczej nieudolnie.

Explore more:  Manchester City chce Ibrahimovica

Nawet odejście Paddy’ego Lowe na wstępie nie poprawi sytuacji teamu, pogrążonego w chaosie. Jeszcze w zeszłym roku struktury Williamsa masowo opuszczali wartościowi pracownicy. Znalezienie nowego szefa technicznego i odbudowanie struktur zajmie sporo czasu. To zły prognostyk na początek nowego sezonu.

Z Hiszpanii Cezary Gutowski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

19 lutego 2019, 11:06.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Recommended Articles