Ewa Swoboda zrezygnowała ze startu w mistrzostwach świata

Ewa Swoboda zrezygnowała ze startu w mistrzostwach świata

W Bydgoszczy trwają Drużynowe Mistrzostwa Europy. W konkurencjach biegowych na razie odbywały się kwalifikacje, a do finału 200 m nie wszedł tylko Przemysław Słowikowski (21,47). Problemów z awansem na 100 m nie miała Ewa Swoboda, która zapowiedziała, że… Nie wystartuje na MŚ w Katarze na przełomie września i października.

Ewa Swoboda
Ewa Swoboda (Foto: Newspix)

Halowa mistrzyni Europy na 60 m w eliminacjach była w swej serii trzecia z czasem 11,23, ale było gołym okiem widać, że nie jest to szczyt jej możliwości. Reprezentantka Polski zrezygnowała z występu w największej tegorocznej imprezie lekkoatletycznej w Doha. Tłumaczyła dziennikarzom, że priorytetem są igrzyska olimpijskie, a w Tokio chciałaby co najmniej znaleźć się w finale sprintu.

Problemu z awansem do finałowych biegów nie mieli także inni czołowi nasi lekkoatleci. Justyna Święty Ersetic wygrała swoją serię 400 m, uzyskując najlepszy wynik eliminacji – 52,32. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn Rafał Omelko był trzeci z czasem 46,58.

Bardzo dobrze w biegu na 100 m przez płotki zaprezentowała się Karolina Kołeczek po raz kolejny w tym sezonie uzyskując wynik poniżej 13 sekund – 12,85. Lepsza od niej o 0,02 sek była jedynie Włoszka Luminosa Bogliolo. Damian Czykier miał problemy na dystansie (potrącił kilka płotków), ale także znalazł się w finale 110 m p. Pł. – 13,66 (7. Wynik, a ośmiu wchodzi do finału).

W biegu płotkarskim na 400 m Patryk Dobek zdeklasował w eliminacjach rywali uzyskując rezultat 48,80 s., Drugi wynik kwalifikacji, Czecha Vita Muellera był o blisko 0,8 sek. Gorszy – 49,62. Wśród pań Joanna Linkiewicz awansowała z 2. Czasem – 55,94, przegrywając jedynie z dwukrotną mistrzynią świata, Czeszką Zuzanną Hejnovą – 55,80.

Explore more:  Przegląd Sportowy w pakiecie Onet Premium

W męskim sprincie Remigiusz Olszewski poszedł w ślady Ewy Swobody i także pobiegnie w finale, choć nie przyszło mu to łatwo. Polak awansował z czasem (10,37), a wyniki Francuza Jimmy’ego Vicauta (10,07) i Włocha Macella Jacobsa (10,09) pokazały, że widzowie na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy mogą być świadkami finału nawet poniżej 10 sek.

W finale 200 metrów znalazła się też etatowa już reprezentantka w naszej sztafecie 400×400 m – Anna Kiełbasińska, która w swym biegu eliminacyjnym stoczyła pasjonujący pojedynek o 3. Miejsce z Francuzką Maroussią Pare, uzyskując czas 23,51.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Autor:TŁ.

Data utworzenia:.

9 sierpnia 2019, 22:00.

Bài viết được đề xuất