Ekstraliga: Stal Gorzów – Sparta Wrocław 57:33. Pewna i wysoka wygrana Stali

Ekstraliga: Stal Gorzów - Sparta Wrocław 57:33. Pewna i wysoka wygrana Stali

Ekstraliga.

Stal rozbiła Spartę. Bezbłędny był Matej Zagar, kapitalne zawody pojechał Bartosz Zmarzlik. Goście przywieźli tylko trzy trójki.

7 września 2014, 18:15..

| Aktualizacja 7 września 2014, 20:43.

Bartosz Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik (Foto: Cyfrasport)

Stal Gorzów – Sparta Wrocław 57:33.

Najlepsi w Stali: Zagar 14+1 (w 5 biegach), Zmarzlik 14 (5). Najlepsi w Sparcie: Batchelor 9 (5), Janowski 8 (5).

XV. Zagar, Janowski, Kasprzak, Batchelor. 4:2 (57:33).

Świetna jazda Janowskiego na dystansie. Maciej najpierw minął Kasprzaka, a potem dobierał się do skóry Zagarowi. Janowskiemu zabrakło okrążenia, żeby wyprzedzić Słoweńca.

XIV. Świderski, Jędrzejak, Pavlic, Sundstrom. 3:3 (53:31).

Jędrzejak dobry start z kiepskiego 3 pola, ale na dystansie mija go Świderski. Zawodnik Stali bardzo szybki na trasie, a Jędrzejakowi nie udało się złapać przyczepności żeby uciec siedzącemu mu na plecach Świderskiemu.

Nominowane.

XIV. Pavlic, Sundstrom, Jędrzejak, Świderski.

XV. Kasprzak, Batchelor, Zagar, Janowski.

XIII. Zmarzlik, Kasprzak, Pavlic, Jędrzejak. 5:1 (50:28).

Ciekawie na dystansie. Pavlic dzięki jeździe przy krawężniku mija w pewnym momencie Kasprzaka, ale ten odbija pozycję atakiem po szerokiej. Para gorzowska nie bardzo rozumiała się na dystansie. Bartosz i Krzysztof jechali tą samą ścieżką i czasami trochę sobie przeszkadzali.

XII. Zagar, Batchelor, Cyfer, Dolny. 4:2 (45:27).

Zagar świetnie ruszył z 4 pola, które już od drugiej serii jest bardzo dobre. Na trasie ciekawa jazda Cyfera, który umiejętnie dobierał ścieżki i minął Dolnego. Był też moment, w którym Cyfer zbliżył się do Batchelora, ale bardziej doświadczony Australijczyk odparł atak.

Explore more:  Mundial w sierpniu

XI. Janowski, Sundstrom, Suchecki, Świderski (d). 2:4 (41:25).

Janowski i Sundstrom wystartowali równo, ale Maciej dobrał lepszą ścieżkę na trasie i minął Szweda. Pech Świderskiego, który już prawie mijał Sucheckiego, lecz maszyna odmówiła mu posłuszeństwa. Trzecia trójka Sparty.

X. Zagar, Pavlic, Cyfer, Dolny. 4:2 (39:21).

Kapitalny bieg. Po pierwszym okrążeniu Cyfer przed Zagarem, choć początkowo z przodu był też Dolny. Jadący z tyłu Pavlic konsekwentnie napędzał się jadąc przy krawężniku i w pewnym momencie przedarł się przed parę Stali. Ostatecznie Zagar minął Pavlica, ale emocji w tym wyścigu było mnóstwo.

IX. Kasprzak, Janowski, Jędrzejak, Sundstrom. 3:3 (35:19).

Mijanki na trasie. Kasprzak jadąc szeroko wyprzedza parę wrocławian. Błąd popełnił Jędrzejak, który przykleił się do krawężnika, a ta ścieżka nie był tak szybka jak ta przy bandzie, po której jechał Kasprzak.

Nie było przerwy przed 8 biegiem, bo organizatorzy boją się, że spadnie deszcz.

VIII. Batchelor, Zmarzlik, Świderski, Suchecki. 3:3 (32:16).

Zmarzlik nie zdobędzie kompletu. Bartosz został na starcie, a potem gonił Australijczyka. Po jednej z szarż był bliski wyprzedzenie Batchelora, ale ostatecznie nie udało mu się wypchnąć rywala z optymalnej ścieżki.

VII. Kasprzak, Sundstrom, Dolny, Pavlic. 5:1 (29:13).

Najlepiej ze startu Kasprzak, choć Dolny też dobrze wyszedł i próbował atakować Krzysztofa jadąc szerzej. Kasprzak przytomnie jednak poszerzył tor jazdy i przyblokował młodego wrocławianina.

VI. Cyfer, Jędrzejak, Janowski, Świderski (w). 3:3 (24:12).

Cyfer show. Zawodnik Stali dobrze rozegrał pierwszy łuk. Wystartował gorzej niż zawodnicy Sparty, ale rozpędził się jadąc szerzej i wyprzedził rywali przycinając do krawężnika. Na dystansie Cyfer jechał mądrze i blokował ataki Jędrzejaka.

Świderski przeszarżował w 6. Biegu. Pojechał za szeroko, zakopał się pod bandą i upadł na tor.

Explore more:  Lewandowski czy Błaszczykowski? Kto zasługuje na wygraną?

V. Zmarzlik, Zagar, Batchelor, Suchecki. 5:1 (21:9).

Zmarzlik perfekcyjnie wykorzystał dobre 1 pole startowe (3 zwycięstwa w 1 serii) i zaprezentował rakietowe wyjście spod taśmy. Batchelor próbował atakować Zagara na dystansie, ale źle dobierał ścieżki i z każdym okrążeniem tracił dystans.

IV. Zmarzlik, Świderski, Pavlic, Malitowski. 5:1 (16:8).

Pavlic świetnie ze startu, ale na wyjściu z łuku Chorwat pojechał za szeroko i jeden z zawodników Stali minął go atakiem przy krawężniku, a drugi go objechał. Pavlic jedzie na silniku, który od 8 lat zabiera do Gorzowa. Dotąd ten silnik spisywał się dobrze, ale teraz coś nie gra.

III. Zagar, Jędrzejak, Cyfer, Janowski. 4:2 (11:7).

Cyfer mija na dystansie Janowskiego. Maciej jechał zbyt wąsko, przy tym był na trasie wolny i jadący szerzej Cyfer w końcu wyprzedził bardziej utytułowanego przeciwnika.

II. Zmarzlik, Cyfer, Dolny, Malitowski. 5:1 (7:5).

Po starcie Dolny przed Cyferem, ale zawodnik Sparty źle, za wąsko, pojechał na drugim łuku. Cyfer pojechał szerzej, rozpędził motocykl i minął zawodnika gości.

I. Batchelor, Kasprzak, Suchecki, Sundstrom. 2:4.

Po starcie 5:1 dla Sparty, ale Kasprzak na dystansie atakował do samego końca. Krzysztof na łukach wchodził za koło, potem przycinał do krawężnika i w końcu minął Sucheckiego. Na wyprzedzenie Batchelora zabrakło mu czasu. Czwarta wygrana Batchelora w tym sezonie.

Łukasz Kaczmarek w składzie Stali za kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego.

PRZED MECZEM.

≫> Teoretycznie to spotkanie ma bardzo duże znaczenie dla obu drużyn. Gospodarzom zależy bowiem na wyprzedzeniu w tabeli SPAR Falubazu, dzięki czemu w rewanżowym meczu półfinałowym będą mieć atut własnego toru. Sparta zaś w przypadku porażki może spaść na siódme miejsce, które oznacza jazdę w barażu z drugą drużyną Nice PLŻ. W praktyce jednak mecz pomiędzy tymi drużynami może nie mieć żadnego znaczenia. Wszystko przez to, że obu drużynom najprawdopodobniej zostanie dodaną dodane punkty bonusowe za spotkania z Falubazem, w których jeździł przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków Patryk Dudek. W takim przypadku do zajęcia drugiego miejsca gorzowianom wystarczy punkt bonusowy w meczu ze Spartą. W meczu nie wystąpią liderzy obu drużyn Niels Kristian Iversen i Tai Woffinden.

Explore more:  Białostoczanie pójdą w ślady Piasta?

≫> Kursy Unibetu: 1,05 na gospodarzy i 9,50 na Spartę.

Składy:.

STAL GORZÓW: 9. Kasprzak, 10. Sundström, 11. Zagar, 12. Gapiński, 13. Świderski, 14. Cyfer, 15. Zmarzlik. Trener: Paluch.

BETARD SPARTA WROCŁAW: 1. Batchelor, 2. Suchecki, 3. Janowski, 4. Jędrzejak, 5. Pavlic, 6. Dolny; 7. Malitowski. Menadżer: Baron.

Sędziuje: Demski (Ostrów).

Pierwszy mecz: 40:50 dla Stali.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:PrzeglądSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

7 września 2014, 18:15..

Bài viết được đề xuất