Dynamiczny układ! Tylko o co chodzi?

1 liga.

Znakomity finisz chorzowskiej drużyny był w dużej mierze zasługą trenera Waldemara Fornalika. Szkoleniowiec, który jesienią zostawił Widzew na czele pierwszoligowej tabeli, a wiosną dokonał “cudu” z Ruchem, nie podpisał jeszcze nowego kontraktu!

3 czerwca 2009, 10:34..

| Aktualizacja 3 czerwca 2009, 10:35.

Układ jest dynamiczny – stwierdził niedawno jeden z działaczy chorzowskiego Ruchu. O co chodziło w tym stwierdzeniu? Dokładnie nie wiadomo. We wtorek „Niebiescy” szybkościowymi testami zakończyli sezon, a wieczorem po wspólnej kolacji udali się na zasłużone urlopy. Humory dopisywały, chorzowianie znaleźli się bowiem w finale Pucharu Polski, utrzymali też ekstraklasę dla Chorzowa. A gdyby drużyna w 30 meczach zdobyła „oczko” więcej, to zajęłaby siódme miejsce w tabeli, a i Ruch byłby bogatszy o 400 tysięcy złotych.

Znakomity finisz chorzowskiej drużyny był w dużej mierze zasługą trenera Waldemara Fornalika, który sprawił, że piłkarzom „zachciało” się grać, uwierzyli we własne możliwości. I znów warto odnieść się do ekonomii, która mówi, że gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, to jakieś „siedem i pół bańki” dochodu na przyszły sezon. Czy jednak trener Fornalik podejmie rękawicę w chorzowskim klubie? Wczoraj nie uzyskaliśmy definitywnej odpowiedzi na to pytanie. Jak mówił przed swoim zagranicznym wyjazdem trener, otrzymał wprawdzie propozycję dalszej współpracy z zespołem z Cichej, ale była ona zbyt ogólnikowa, by rzucić się na nią od razu z długopisem. Szkoleniowiec, który jesienią zostawił Widzew Łódź na czele pierwszoligowej tabeli, a potem wiosną dokonał niemalże „cudu” z Ruchem, powinien otrzymać satysfakcjonujące warunki finansowe, a przede wszystkim perspektywę normalności. Czyli nie może zarabiać pięcio-, czy dziesięciokrotnie mniej niż na przykład Marcin Zając. Musi też być architektem przyszłej kadry Ruchu i mieć komfort kilkuletniej pracy. Są to absolutnie realne warunki, aczkolwiek w obecnym układzie personalnym w chorzowskim klubie chyba nie do końca gwarantowane. Tak czy owak do końca tygodnia wszystkie wątpliwości powinny zostać rozwikłane.

Explore more:  MP w żeglarstwie: Tarnowski pierwszy w RS:X, Miarczyński drugi

Niezależnie od wszystkiego, na Cichej pełną parą trwa montaż podgrzewanej murawy. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i wydaje się, że nic nie jest w stanie zakłócić tej inwestycji. Na wszelki jednak wypadek Komisji Licencyjnej zostały zgłoszone dwa alternatywne stadiony – Polonii w Bytomiu oraz Stadion Śląski, jeśli remont tegoż obiektu zostanie jesienią opóźniony.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

3 czerwca 2009, 10:34..

Bài viết được đề xuất