“Diablo jest najlepszy na świecie”

Mauricio Sulaiman, syn prezydenta federacji WBC, jest zachwycony, że jedyny obecnie polski mistrz świata, Krzysztof Włodarczyk przybył na drugą w historii galę “WBC Night of Champion”, która w świecie boksu nazywana jest pięściarskimi Oscarami.

31 lipca 2010, 16:15..

| Aktualizacja 31 lipca 2010, 16:16.

– To dla nas zaszczyt wręczać nagrodę takiemu pięściarzowi jak Krzysztof. Dla mnie jest najlepszym zawodnikiem wagi junior ciężkiej na świecie, nie ma co do tego wątpliwości. Nokautując takiego twardziela jak Fragomeni udowodnił, że jest warty bycia mistrzem świata – mówił Meksykanin.

“Diablo” odbierze na imprezie odbywającej się w Cardiff nagrodę za najbardziej dramatyczną walkę ubiegłego roku. Wykonana z brązu statuetka, którą otrzyma Polak będzie w kształcie odciśniętej pięści legendarnego Mike’a Tysona.

– To pomysł mojego ojca, prezydenta federacji WBC – opowiada Sulaiman. – Mike Tyson to prawdziwa ikona tego sportu i myślę, że dla każdego pięściarza dostać nagrodę w kształcie jego pięści to coś specjalnego. To symbol tych wszystkich cech, które Mike Tyson uosabiał jako pięściarz, a przede wszystkim jego siły, której Włodarczykowi z pewnością nie brakuje.

Najbardziej dramatyczną walką 2009 roku zostało uznane pierwsze starcie Włodarczyka z Giacobbe Fragomenim, które po emocjonujących dwunastu rundach zakończyło się remisem. Pojedynek Polaka z Włochem wygrał z czterema innymi nominowanymi do tego wyróżnienia potyczkami – były to m.In. Walka Andre Berto z Luisem Collazo oraz Giacobbe Fragomeniego z Zsoltem Erdeiem. Sam “Diablo”, który już za kilka godzin odbierze prestiżowe wyróżnienie otwarcie mówi, że nie przygotowywał sobie specjalnego przemówienia na tę okazję.

Explore more:  Koniec wojny, czas gry

– Nie ćwiczyłem przemówienia przed lustrem, powiem po prostu kilka słów od siebie. Z moim angielskim różnie bywa, raz lepiej, raz gorzej, ale miejmy nadzieję, że tym razem będzie dobrze – mówi z uśmiechem pięściarz z Warszawy, który 25 września przystąpi do pierwszej obrony pasa WBC wagi junior ciężkiej. Bilety na pojedynek Włodarczyka z doświadczonym Jasonem Robinsonem są już w sprzedaży.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

31 lipca 2010, 16:15..

Bài viết được đề xuất