Damian Schulz omal nie zakończył kariery, teraz zadebiutował w reprezentacji Polski

Damian Schulz omal nie zakończył kariery, teraz zadebiutował w reprezentacji Polski

Liga Światowa.

Damian Schulz, atakujący Trefla Gdańsk, był jednym z wyróżniających się debiutantów w siatkarskiej reprezentacji Polski, która przegrała towarzyskie spotkanie z Kanadą (1:3). W meczu tym po raz pierwszy naszych siatkarzy prowadził Vital Heynen.

Damian Schulz w ataku
Damian Schulz w ataku (Foto: Dominik Gajda / PAP)
 • Damian Schulz, atakujący Trefla Gdańsk, był jednym z wyróżniających się debiutantów w siatkarskiej reprezentacji Polski, która przegrała towarzyskie spotkanie z Kanadą (1:3).
 • “Katowicki Spodek to było idealne miejsce do tego, by rozpocząć reprezentacyjną karierę” – przyznał.
 • 28-latek jeszcze kilka lat temu myślał o zakończeniu kariery i pójściu do pracy. Teraz dziękował tym, którzy wybili mu to wówczas z głowy.
 • 28-latek w meczu, w którym wystąpiły dwie reprezentacyjne szóstki, zdobył siedem punktów. Lepszym dorobkiem mogli się w naszej kadrze pochwalić tylko Jakub Kochanowski (grał cały mecz) i Michał Kubiak.

  – Katowicki Spodek to było idealne miejsce do tego, by rozpocząć reprezentacyjną karierę. Powiem szczerze, że naprawdę jestem pod wrażeniem tego, co działo się na trybunach. Jestem szczęśliwy, że mogłem tu być – powiedział wyraźnie wzruszony Schulz, który nie ukrywał, że dla niego debiut w reprezentacji jest spełnieniem marzeń.

  Droga do reprezentacji nie była usłana różami. Jeszcze kilka lat temu Schulz chciał rzucić sport i pójść do pracy. Wtedy jednak pomocną dłoń wyciągnęło do niego kilka osób.

  – Początki mojej kariery były naprawdę ciężkie. Były momenty, kiedy chciałem to rzucić i pójść do pracy. Wielki ukłon dla ludzi, którzy wtedy wybili to z głowy – opowiadał 28-latek.

  Explore more:  Liga Narodów siatkarek 2019: USA - Polska, wynik i relacja z meczu

  To było sześć lat temu. W 2012 został wówczas zawodnikiem MCKiS Energetyk Jaworzno.

  – Zespół się rozpadł, a ja zostałem na lodzie. Można było zostać w klubie, ale była niepewna przyszłość. Wtedy wyciągnął do mnie rękę Trefl Gdańsk, z którym podpisałem umowę. Przez pierwsze dwa lata byłem jednak wypożyczony. To był dla mnie przełomowy moment w karierze – mówił Schulz, który przez dwa sezony występował w AZS UAM Poznań i KPS Siedlce. Od 2014 roku jest już na stałe zawodnikiem Trefla Gdańsk. To właśnie tam, pod okiem trenera Andrei Anastasiego zaczął dojrzewać.

  – To, że zadebiutowałem w reprezentacji Polski, to jest wielka zasługa trenera Anastasiego – przyznał Schulz.

  Mimo że jest doświadczonym zawodnikiem, to jednak zdradził, że było trochę tremy w debiucie.

  – Nie czułem się tak pewnie jak przed wejściem na mecz ligowy, ale nie wyglądało to najgorzej. Myślę, że z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej – mówił zawodnik, który wywalczył pierwszy punkt w meczu z Kanadą.

  – Na treningach naprawdę spisywaliśmy się znacznie lepiej. Można więc powiedzieć, że ten mecz z Kanadą po prostu nam nie wyszedł. Bez dwóch zdań potrzebnych będzie kilka tygodni na to, by zespół się zgrał. Trzeba zaliczyć wiele treningów z rozgrywającym, żeby wszystko działało tak jak ma być – dodał.

  Zapytany o atmosferę w kadrze, odparł: – Jest naprawdę bardzo fajna. Trener zwraca nam uwagę na detale i na te elementy, które źle wykonujemy. Można się od niego nauczyć naprawdę wiele.

  Schulz ma wystąpić w trzech turniejach Ligi Narodów. Taki jest wstępny plan trenera Heynena. 28-latka zobaczymy w pierwszym turnieju w Katowicach i Krakowie (25-27 maja), a potem jeszcze w Japonii (8-10 czerwca) i USA (15-17 czerwca).

  Explore more:  Błaszczykowski: Pierwsza myśl jest najlepsza

  Z Katowic – Tomasz Kalemba, Onet Sport.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  19 maja 2018, 21:32.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Bài viết được đề xuất