Borek: Strzelajcie do bramki, nie do dziennikarzy

Borek: Strzelajcie do bramki, nie do dziennikarzy

W piątek ruszył nowy sezon ekstraklasy. Dla Piasta przygoda z eliminacjami Ligi Mistrzów, a dla Cracovii z europejskimi pucharami skończyła się przed jej startem. 6 meczów i tylko jedna wygrana polskiego klubu w pierwszej rundzie! Legii Warszawa, która u siebie wygrała z Europą. Tą z Gibraltaru – pisze w swoim najnowszym felietonie Mateusz Borek.

Europa FC – Legia Warszawa
Europa FC – Legia Warszawa (Foto: Piotr Kucza / Newspix)

„Krzysztof Piątek. W drodze na szczyt”. Opowieść o młodym chłopaku, który miał marzenia. I nie bał się ich spełnić. Zamów już dziś! ≫>.

 • Mateusz Borek skupił się w swoim felietonie na występach polskich klubów w eliminacjach europejskich pucharów.
 • Na 28 podejść polskiego klubu 25 zakończyło się fiaskiem. Tylko dwa razy na przestrzeni blisko 30 sezonów sztuka awansu udała się Legii, raz Widzewowi – pisze Borek.
 • Legia spełniła swój obowiązek. I na tym chyba zakończę. Bo trudno dłużej zachwycać się wygraną nad chłopakami z Gibraltaru – dodaje felietonista.
 • Naprawdę jest się czym martwić. Jako projekt całościowy polska piłka klubowa na Starym Kontynencie w tej chwili kompletnie się nie liczy. W rankingu UEFA kapitalnie pokazywana i opakowana liga człapie za plecami Kazachstanu, Azerbejdżanu i Białorusi.

  Zacznijmy od kwalifikacji do Champions League. Na 28 podejść polskiego klubu 25 zakończyło się fiaskiem. Tylko dwa razy na przestrzeni blisko 30 sezonów sztuka awansu udała się Legii, raz Widzewowi. Nie wykorzystaliśmy kilku ostatnich lat, kiedy o przebicie się do fazy grupowej było zdecydowanie łatwiej niż teraz. Bo przyszły takie czasy, że mistrz Polski musi zaczynać rozgrywki od pierwszej rundy kwalifikacyjnej.

  Explore more:  Anglia: wyniki sobotnich meczów 29. kolejki

  W przypadku Piasta oznaczało to dodatkowo start w roli drużyny nierozstawionej. Zespołowi niewątpliwie zabrakło doświadczenia, spokoju i normalnej dyspozycji bramkarza Františka Placha. Po spotkaniu w Gliwicach długo nie mogłem przetrawić odpadnięcia. Kiedy przegrywasz, będąc w dwumeczu zespołem zdecydowanie słabszym, zaliczając z przeciwnikiem o klasę lepszym „treningi biegowe”, to nawet aż tak nie boli. Ale drużyna Waldemara Fornalika – tak, wiem, że brzmi to może śmiesznie i strasznie – była w obu meczach zespołem grającym w piłkę lepiej od BATE, a jednak to rywale zagrają z Rosenborgiem.

  Cracovia odpadła z Dunajską Stredą. Michał Probierz nie poprawił swoich statystyk w europejskich pucharach. Postrzelał za to do sędziów i polskich dziennikarzy. Lubię trenera Michała i wiceprezesa Probierza też lubię, ale jako człowiek, który dużo czyta i pewnie już dawno ma za sobą pochłonięcie dzieł Mario Puzo, powinien pamiętać, że do dziennikarzy nie strzelał nawet Al Capone. Lepiej przemyśleć, dlaczego jego zespół nie potrafi utrzymać tego samego poziomu oraz intensywności gry przez całe spotkanie i popracować nad skutecznością. Większa jakość tych dwóch elementów w rywalizacji ze Słowakami wystarczyłaby z całą pewnością do awansu.

  Legia spełniła swój obowiązek. I na tym chyba zakończę. Bo trudno dłużej zachwycać się wygraną nad chłopakami z Gibraltaru. Może tylko mała i sprawiedliwa pochwała dla trenera Aleksandara Vukovicia. Tydzień temu po bezbramkowym remisie mówił banały, a teraz zdjął różowe okulary i prawdziwie oraz fachowo ocenił grę swojego zespołu. O to chodzi.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  20 lipca 2019, 07:31.

  Bài viết được đề xuất