Boniek: Niech go pan wyrzuci!

Boniek: Niech go pan wyrzuci!

Nie tylko Janowicz ma alergię na dziennikarzy. Oto jak kiedyś Zbigniew Boniek ostro reagował na naszego dziennikarza.

7 kwietnia 2014, 20:02..

| Aktualizacja 8 kwietnia 2014, 08:03.

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek (Foto: newspix.pl)

Przy okazji ataku Jerzego Janowicza na dziennikarzy przypomina się wiele takich starych historii. Do sportowców, którzy nie kochali dziennikarzy w trakcie swojej kariery, należy niewątpliwie Zbigniew Boniek. Oto jak zareagował na wizytę przedstawiciela “Przeglądu Sportowego” Lecha Ufla w Łodzi, gdzie przyjechał spotkać się z ówczesnym trenerem Widzewa:*.

DZIURA W BUCIE.

“O wielu już piłkarzach z głośnymi nazwiskami plotkowano, że mają w nogach, za to nic w głowach. Ba, dochodziło nawet do tego, że pokątnie nazywano niektórych wręcz chuliganami. Opinię publiczną najbardziej wstrząsały wiadomości o futbolistach wykopujących z posady swoich trenerów. Są to rzeczy przeszłe, wiadomo, teraz jest lepiej – piłkarze dobrze wychowani i tak szalenie troskliwi o swoich szkoleniowców oraz swoje kluby, że w głowie może się przewrócić.

Ostatnio na przykład, podczas wizyty reportera “PS” w łódzkim klubie Widzew bardzo sławny piłkarz – Zbigniew Boniek, bardzo głośno radził swojemu wychowawcy:.

– Panie trenerze, niech go k… Pan wyrzuci, bo pana opisze!…

Trener Waligóra tak się zdumiał dobrym sercem sportowca, że czym prędzej zamknął drzwi do swojego trenerskiego pokoju, ucinając swobodny przepływ mistrzowskich wskazówek. Muszę go więc opisać:.

A fe trenerze! Nie ładnie tak przeszkadzać piłkarskiemu asowi, po świecie bywałemu (wkrótce osobiście pożegna Pelego), wszak nauczył się już czegokolwiek w życiu i będąc w kraju chciałby się pochwalić swoim savoir-vivrem. Że w innym konwenansie, a komu to przeszkadza?”.

Explore more:  Ukraina nie chce grać w Polsce. UEFA ich zmusza

*Artykuł pochodzi z “Przeglądu Sportowego” z dnia 27 lipca 1978 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

7 kwietnia 2014, 20:02..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Bài viết được đề xuất