Błaszczykowski: Zamiast remisować, musimy wreszcie zacząć wygrywać

Błaszczykowski: Zamiast remisować, musimy wreszcie zacząć wygrywać

Euro 2020.

PAP

Jakub Błaszczykowski nadal wierzy, że polscy piłkarzy wezmą za rok udział w mistrzostwach świata w Brazylii. “Jeśli jest najmniejsza szansa na awans, trzeba zrobić wszystko, aby ją wykorzystać” – stwierdził kapitan biało-czerwonych.

9 września 2013, 16:45..

| Aktualizacja 9 września 2013, 21:20.

Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski (Foto: Piotr Kucza / newspix.pl)

“Nasza sytuacja w grupie na pewno nie jest zbyt komfortowa. Nie ma wyników, nie ma argumentów, niemniej gdzieś w tyle głowy tli się myśl, że jest jeszcze nadzieja. Nie wszystko zostało zaprzepaszczone. Wciąż mamy niewielką szansę na awans i dlatego trzeba zrobić wszystko, aby ją wykorzystać” – dodał.

Pomocnik Borussii Dortmund przekonuje, że nigdy, także w sporcie, nie należy się przedwcześnie poddawać. “Życie wiele razy pokazało, że nawet w pozornie beznadziejnych sytuacjach można znaleźć wyjście. Nie wolno za wcześnie składać broni, a ja mogę zapewnić, że w eliminacjach będziemy walczyć do końca. Kariera piłkarska nie trwa wiecznie. To raptem 15 lat i w tym czasie trzeba realizować marzenia, a takimi jest z pewnością udział w największych piłkarskich imprezach” – zapewnił.

Kapitan biało-czerwonych uważa, że nie powinno się również zbyt daleko wybiegać w przyszłość, tylko skoncentrować na najbliższym meczu z San Marino. “Kolejne spotkania czekają nas dopiero w październiku. Także we wtorek odbędzie się również ważny dla nas mecz Ukrainy z Anglią. Oczywiście, żeby myśleć o awansie, trzeba spełnić jeden podstawowy warunek – zamiast remisować musimy wreszcie zacząć wygrywać” – zauważył.

Explore more:  MŚ U-20: awans Nigerii i RPA

28-letni piłkarz zapewnia, że w konfrontacji z outsiderem grupy H i ostatnim zespołem w rankingu FIFA polska drużyna na pewno będzie odpowiednio zmotywowana i skoncentrowana. “O nasze podejście do rywalizacja z San Marino w ogóle się nie obawiam. To jest przecież mecz polskiej reprezentacji. Niezależnie od tego, z jakim rywalem przychodzi nam się mierzyć, nigdy nie trzeba nas przed tymi spotkaniami specjalnie mobilizować” – podsumował Jakub Błaszczykowski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PAP.

PAP

Autor:PAP.

Data utworzenia:.

9 września 2013, 16:45..

Bài viết được đề xuất