Atomówki zdały ostatni egzamin przed meczem z klubową potęgą

Atomówki zdały ostatni egzamin przed meczem z klubową potęgą

Liga Siatkówki Kobiet.

Niewiele ponad godzinę przebywały na parkiecie ekipy Atomu Trefla Sopot i Pałacu Bydgoszcz w sobotni wieczór w Ergo Arenie.

23 listopada 2013, 20:31..

| Aktualizacja 23 listopada 2013, 20:45.

Atom Trefl Sopot
Atom Trefl Sopot (Foto: Edytor)

Szkoleniowiec „Atomówek” przyznał, że mecz potoczył się po jego myśli jak na próbę generalną przed wtorkowym meczem z VakifBankiem Stambuł w Lidze Mistrzyń. – Kazałem grać agresywnie, od początku, o każda piłkę i jestem z naszej gry zadowolony, może poza drugim setem kiedy zespół zgubił nieco rytm i zaangażowanie – powiedział po spotkaniu Teun Buijs.

Bydgoszczanki niewiele miały w sobotę w Sopocie do powiedzenia. W pierwszej partii „trzymały się” jeszcze do stanu 6:4 dla Atomu Trefla, później mistrzynie Polski zaczęły błyskawicznie powiększać przewagę i niemal momentalnie zrobiło się 19:9. Po tym mocnym uderzeniu w pierwszej partii gospodynie zwolniły nieco tempo w odsłonie drugiej. Pałac prowadził 5:3 i 8:7. Sopocianki zaatakowały po pierwszej przerwie technicznej.

O różnicy klas pomiędzy ekipami walczącymi na parkiecie otwarcie mówiła kapitan Pałacu Monika Naczk. – Spotkały się zespoły o zupełnie innych celach na ten sezon. Trefl walczy o mistrzostwo Polski, nas czeka walka o zachowanie miejsca w ekstraklasie, może o play-off, co jednak przy naszym dotychczasowym dorobku będzie trudne. Nie przeciwstawiliśmy się Treflowi w żadnym elemencie, nawet na tyle by wygrać choćby seta, to był dla nich łatwy mecz. Gratuluję rywalowi zdobycia kompletu punktów i trzymam kciuki we wtorek – powiedziała po meczu kapitan zespołu znad Brdy.

Explore more:  Lewandowski przechodzi do Borussii!

Bydgoszczanki schodziły z parkietu rozbite, co jednak nie oznaczało, że nie „stawiały się” gospodyniom. W trzecim secie Atom Trefl prowadził już 13:4 i 24:14 rywalki zdołały jednak wybronić kolejne trzy piłki meczowe, przy czwartej, mocny atak Anny Podolec został odbity w trybuny. – W tym trzecim secie wprowadziłem do gry nasze najmłodsze zawodniczki, które pokazały, że mają potencjał, potrafią nawiązać walkę – zaznaczył szkoleniowiec Pałacu Rafał Gąsior.

Rywalki doceniła też Izabela Bełcik. – Mimo, że zespół z Bygdoszczy przegrał pierwszego seta do 11, w kolejnych zagrał bardzo ambitnie, potrafiły się przeciwstawić i wykorzystywać nasze błędy – stwierdziła kapitan Atomu Trefla.

Atom Trefl Sopot – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:17, 25:17).

ATOM TREFL: Bełcik 2, Leys 6, Efimienko 6, Pietersen 16, Molnar 10, Szeluchina 7, Zenik (l) oraz Gajewska, Hill 3, Łukasik 1, Podolec 8, Kaczorowska 4. Trener: Buijs.

PAŁAC: Biedziak 2, Głaz 1, Połeć 4, Kaliszuk 7, Pura 5, Naczk 4, Wysocka (l) oraz Sawoczkina 2, Twardowska 4, Dybek 4, Korabiec (l). Trener: Gąsior.

Sędziowali: Grzegorz Sołtysiak, Andrzej Kileński.

Widzów: 1900.

MVP: Molnar.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

23 listopada 2013, 20:31..

Recommended Articles