Alarm na US Open. Wirus eliminuje tenisistów. “Superrozprzestrzeniacz”

Alarm na US Open. Wirus eliminuje tenisistów. "Superrozprzestrzeniacz"

US Open.

Seria nagłych niedyspozycji i chorób podczas meczów tegorocznego turnieju US Open. wzbudziła wątpliwości co do choroby, która wyeliminowała wielu tenisistów lub znacznie utrudniła im grę. Podejrzewa się, że może to mieć związek z rozprzestrzenianiem się odmiany Covid-19 Pirola.

US Open.
US Open. (Foto: Kirk Irwin / Stringer / Getty Images)
 • Objawy opisane przez niektórych tenisistów US Open. podsyciły tajemnicę dotyczącą ich stanu zdrowia
 • Iga Świątek mówiła o tym jeszcze przed porażką z Łotyszką Jelenę Ostapenko i, w przeciwieństwie do innych tenisistek, podejrzewała, że przyczyną tej choroby jest Covid.
 • Hubert Hurkacz poczuł podejrzany dyskomfort i zwrócił się o pomoc lekarską, zanim przegrał pojedynek z Brytyjczykiem Jackiem Draperem.
 • Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Ból brzucha. Poczucie wyczerpania, które nie jest bezpośrednio zależne od stresu związanego z wysiłkiem fizycznym. Bóle głowy, katar i podwyższona temperatura. Duszność, zbyt mocne bicie serca, bóle pleców. Objawy opisane przez niektórych tenisistów US Open. podsyciły tajemnicę dotyczącą ich stanu zdrowia i rzekomego wirusa krążącego pomiędzy kortami a trybunami, w obszarach przeznaczonych dla publiczności amerykańskiego turnieju.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Nie ma pewności, że to Covid lub że przyczyna tych dolegliwości jest powiązana z jakąś inną chorobą. Faktem jest, że wersje podawane przez zawodników oraz przypadki chorób odnotowywane w różnych momentach trwania turnieju (nawet przed meczami) wzbudziły wątpliwości co do choroby i rozprzestrzeniania się infekcji.

  Jednym z pierwszych, który uskarżał się na tajemniczego wirusa był triumfator nowojorskiego turnieju z 2020 r. Dominic Thiem. Austriak pod koniec pierwszego seta swojego meczu otwarcia z Amerykaninem Benem Sheltonem dłuższą chwilę siedział zgięty na krzesełku. Ból brzucha był trudny do wytrzymania. “Czuję się podle” — miał oznajmić lekarzowi i poddał spotkanie w drugiej partii.

  Explore more:  Zaczęło się źle. Ale później Magda Linette odpaliła. Jest awans!

  US Open.. Tajemniczy wirus. “Przecież to Covid-19”

  Te same dolegliwości miały wpływ na występ Czeszki Petry Kvitovej, która ostatecznie przegrała z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Chris Eubanks w dość dosadny sposób dał znać o stanie swego zdrowia w rozmowie z sędzią głównym. Amerykanin w połowie meczu z Francuzem Benjaminem Bonzi w trybie ekspresowym pobiegł do toalety. Dręczyło go dziwne uczucie w brzuchu i mdłości.

  Słowa Ons Jabeura również wpisują się w sekwencję nagłych niedyspozycji uczestników US Open.. Po zwycięstwie odniesionym w drugiej rundzie z Czeszką Lindą Noskovą tunezyjska tenisistka, finalistka Wimbledonu, stwierdziła, że nie czuła się dobrze podczas meczu i miała trudności z kontynuowaniem gry. Dokuczał jej zwłaszcza kaszel. “Czułam się jak zombie. Biorę mnóstwo leków, wszystkie te, które zalecają turniejowi lekarze” — przyznała. Być może tym należy tłumaczyć załamanie się jej dyspozycji w meczu z Chinką Zheng Qinwen, która wyeliminowała ją z wyścigu o trofeum.

  Fin Emil Ruusuvuori to jeden z tenisistów, który z powodu tajemniczej choroby nie wyszedł nawet na kort w pierwszej rundzie. Hubert Hurkacz poczuł podejrzany dyskomfort i zwrócił się o pomoc lekarską, zanim przegrał pojedynek z Brytyjczykiem Jackiem Draperem.

  Iga Świątek, wielotygodniowa liderka światowego rankingu, prawdopodobnie również zapłaciła cenę za to, co “New York Post” i inne amerykańskie media nazwały “wirusem US Open.”. Polka mówiła o tym jeszcze przed porażką z Łotyszką Jelenę Ostapenko i, w przeciwieństwie do innych tenisistek, podejrzewała, że przyczyną tej choroby jest Covid. “Nie wiem, czy tak jest, ale zwykle podczas takich wydarzeń sportowych pewne rzeczy są bardziej zaraźliwe i łatwiej się rozprzestrzeniają” — stwierdziła.

  Fala zachorowań tenisistów ma miejsce w warunkach, w których Stowarzyszenie Tenisowe Stanów Zjednoczonych (USTA) i organizatorzy US Open. zrezygnowali ze wszystkich środków bezpieczeństwa zapobiegających Covid-19 w obliczu nowego globalnego wzrostu pandemii. Jest to pierwszy ukryty wzrost pandemii od czasu, gdy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i administracja Joe Bidena zakończyły na początku maja obostrzenia dotyczące stanu nadzwyczajnego w zakresie zdrowia publicznego związanego z Covid-19, co umożliwiło porzucenie całego nadzoru nad pandemią.

  Explore more:  Dania - Tunezja: gdzie oglądać mecz? Transmisja w tv i online live stream
 • Sprawdź: Legenda tenisa wprost o minusie Igi Świątek. “Jestem pewny”.
 • Obecnie, zgodnie z danymi dotyczącymi ścieków, które są obecnie jedynym dostępnym sposobem śledzenia infekcji, w Nowym Jorku i całych Stanach Zjednoczonych obserwuje się rosnącą falę zakażeń Covid-19. Najnowsze dane wskazują, że obecnie około 620 tys. Amerykanów jest zarażonych Covid-19, przy czym w regionie północno-wschodnim występuje najwyższy poziom przenoszenia wirusa. W ostatnich tygodniach liczba hospitalizacji z powodu Covid-19 w Nowym Jorku wzrosła ponad dwukrotnie.

  Amerykańscy epidemiolodzy wypowiadają się publicznie na temat “superrozprzestrzeniacza” US Open., w tym Michael Olesen, który bez ogródek stwierdził: “nie jestem pewien, dlaczego ludzie są zakłopotani. Przecież to Covid”.

  Na początku turnieju były nr 1 światowego tenisa, a teraz komentator sportowy ESPN, John McEnroe, musiał opuścić miejsce pracy ze względu na pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Jak dotąd jest to jedyny oficjalny przypadek stwierdzenia tej choroby u kogokolwiek z uczestników turnieju.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:PAP/depesze.

  Autor:ZIEF.

  Data utworzenia:.

  6 września 2023, 14:47.

  lajfy com

  tour de france obstawianie

  softball zakłady bukmacherskie

  obstawianie elite fighters

  obstawianie prime show mma

  softball zakłady

  french open atp obstawianie

  Bài viết được đề xuất