Adam Kownacki czeka na walkę o mistrzostwo świata

Adam Kownacki czeka na walkę o mistrzostwo świata

Adam Kownacki na łamach Sky Sports powiedział o swoich bokserskich marzeniach i przysiągł zostać pierwszym mistrzem świata wagi ciężkiej w Polsce. Dotąd pokonał trzech pretendentów, ostatnio Geralda Washingtona i wkrótce może dostać walkę o tytuł.

Adam Kownacki
Adam Kownacki (Foto: Al Bello / AFP)

Brytyjski Sky Sports przeprowadził wywiad z Adamem Kownackim jako z najbardziej obiecującym polskim bokserem. Urodzony w Łomży pięściarz został opisany jako potencjalny rywal Deontay’a Wildera, amerykańskiego mistrza świata organizacji WBC. Do walki między nim a Polakiem, może dojść, jeśli Wilder nie zdecyduje się na walkę z Anthonym Joshuą.

Kownacki ma nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie mógł powalczyć. – Mam nadzieję, że w maju lub w czerwcu. Jestem gotowy na każdego. Trenuję bardzo ciężko – mówi. Pytany o to, co go odróżnia od innych rywali, odpowiada wprost: – Moja agresja. Jestem bardzo agresywnym fighterem. Wchodzę do ringu i od razu staram się uzyskać nokaut. Ilość ciosów jakimi zarzucam przeciwnika jest niesamowita. Średnio w wadze ciężkiej zadaje się o połowę mniej ciosów, tak więc upatruję w tym duży plus dla siebie.

29-letni pięściarz się cieszy, że zawsze na za sobą grupę wiernych fanów z Polski. – To wspaniałe uczucie. Jak w piłce nożnej, gdzie kibice są jak dodatkowy zawodnik. Ja też czuję ich wsparcie. To świetni fani, którzy zawsze mnie wspierają – dodaje.

Explore more:  Fabio Fognini ukarany za chamski gest w Szanghaju

Rywalem Kownackiego mógłby zostać Dillian Whyte, brytyjski numer jeden w wadze ciężkiej, posiadacz pasa WBC International. – Poznałem Dilliana, kiedy byłem na obozie z nim i Władimirem Kliczko. Kliczko szykował się do walki Powietkinem. Dillian Whyte to świetny facet, myślę, że gdybyśmy walczyli, rozpętałoby się piekło – twierdzi Kownacki.

Kownacki czuje się gotowy do walki o mistrzostwo świata, ale na to musi poczekać. – Moje CV wygląda bardzo dobrze w porównaniu z innymi 10 najlepszymi zawodnikami świata. Czekam tylko na właściwy “strzał”. I nie ma znaczenia, kto będzie moim rywalem. Chcę tylko zdobyć tytuł i zostać pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej na świecie. Taki był mój cel, odkąd zacząłem boksować. Teraz jest on coraz bliżej i nie mogę się doczekać, aby skorzystać z okazji i udowodnić coś samemu sobie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

19 marca 2019, 09:31.

Bài viết được đề xuất