Absa Cape Epic: Kolejne podium ekipy Kross-Spur Racing

Absa Cape Epic: Kolejne podium ekipy Kross-Spur Racing

Kolarstwo.

Kross-Spur Racing z kolejnym miejscem na podium Absa Cape Epic. Maja Włoszczowska i Ariane Luethi zajęły podczas czwartego etapu – jazdy na czas – 3. Miejsce. Na 6. Pozycji zmagania ukończyli Sergio Mantecon i Ondrej Cink.

Luethi i Włoszczowska
Luethi i Włoszczowska (Foto: Materiały prasowe)

Po trzech maratońskich odcinkach rywalizacji, organizatorzy zaserwowali zawodnikom nieco łatwiejszy, a przede wszystkim – krótszy etap. 43-kilometrowa „czasówka” ze startem i metą w Oak View anonsowana była jako szybki, choć jednocześnie trudny technicznie etap, co potwierdzają różnice w wynikach poszczególnych kolarzy na finiszu. Po raz kolejny w „czubie” stawki zameldowała się para Maja Włoszczowska – Ariane Luethi, która uzyskała 3. Wynik, przegrywając z najlepszymi po raz kolejny Anną van der Breggen i Anniką Langvad (Investec-Songo-Specialized) oraz Candice Lill i Adelheid Morath (Summit Fin). W klasyfikacji generalnej kobieca para Kross-Spur zajmuje nadal 3. Miejsce.

Czułam się dziś bardzo dobrze, a trasa przypadła mi do gustu. Jestem zadowolona z 3. Pozycji – mówiła Maja Włoszczowska, która po raz kolejny pokreśliła, że w trakcie pozostałych odcinków polsko-szwajcarski duet postara się o poprawienie pozycji w „generalce”. – Musimy poczekać na to, jak będzie układała się rywalizacja i wybrać odpowiedni moment do ataku – analizowała.

Bardzo dobrze wypadli w trakcie jazdy na czas również Ondrej Cink i Sergio Mantecon, którzy zajęli 6. Miejsce. Czech i Hiszpan po raz kolejny pokazali, że gdyby nie pech, który przekreślił już na pierwszym etapie ich marzenia o wysokim miejscu w klasyfikacji generalnej, liczyliby się w grze o podium.

Explore more:  Sebastian Vettel: mówiąc szczerze, nie pamiętam wszystkiego zbyt dobrze

Z uwagi na fakt, że rywalizacja rozpoczęła się bardzo wcześnie (zawodnicy ruszyli na trasę o godz. 6:50, zawodniczki – niespełna godzinę później), ekipa Kross-Spur Racing ma sporo czasu, by odpowiednio zregenerować się przed tym, co czeka ją w piątek. Stukilometrowy etap z Oak Valley do Stellenbosch poprowadzony jest w bardzo trudnym terenie, a suma przewyższeń wynosi 2800 metrów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

21 marca 2019, 14:31.

Bài viết được đề xuất