7 rad Djokovicia, co jeść i jak zachować superkondycję w czasie pandemii koronawirusa

7 rad Djokovicia, co jeść i jak zachować superkondycję w czasie pandemii koronawirusa

Tenis.

Novak Djoković to – obok Rafaela Nadala – najlepiej przygotowany fizycznie tenisista świata. Ma dla wszystkich – tenisistów i nie tylko – 7 rad, dzięki którym przy ograniczonej aktywności można zachować zdrowie, superkondycję i odporność. Warto go posłuchać.

Novak Djoković
Novak Djoković (Foto: Facebook)

Po pierwsze, Serb proponuje zwiększenie spożycia witaminy C i cynku. Zaleca przyjmowanie jej w granicach od 5 do 7 a nawet 10 gramów dziennie. Jeśli uda się znaleźć płynny cynk, jest lepszy niż w innej postaci. Jeśli się nie uda, trzeba go wchłaniać w tabletkach 3-4 razy dziennie.

Po drugie, Nole namawia, by każdy dzień zacząć rano od gorącej wody z cytryny i solą morską na pusty żołądek. Opcjonalnie można dodać imbir i świeże liście mięty.

Po trzecie, zachęca by ciepłą wodę z cytryną pić kilka razy dziennie! Pomoże to utrzymać tzw. Płaski brzuch.

Po czwarte, trzeba pić jak najwięcej zielonych soków i koktajli z zielonymi warzywami liściastymi: natką pietruszki, szpinakiem, jarmużem. Tworzą zasadową bazę w organizmie, która niszczy patogeny i wirusy, utrzymujące się w kwaśnym środowisku. Powstaje ono jako efekt niezdrowej diety, słodkich napojów, produktów mlecznych. A także stresu i emocji.

Po piąte, zdaniem Djokovicia niezbędne jest także spożywanie niewielkiej porcji ząbków czosnku w łyżeczce miodu cynamonowego. Ponadto warto się przekonać do oleju z dzikiego oregano, imbiru, i ostrej papryki cayenne.

Po szóste, w walce z wirusami i różnego rodzaju truciznami, które mamy w organizmie, Djoković zaleca srebro koloidalne. Srebro warto “parować” z różnymi rodzajami herbat i ziół. Zwłaszcza herbatą Rtanj i herbatą z hibiskusa.

Explore more:  Skoczkowie mogą wreszcie odetchnąć. "Potrzebujemy tej przerwy"

Po siódme, bardzo ważne jest zachowanie aktywności i spędzanie czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. W zależności od miejsca, do którego ma się dostęp, Djoković poleca aktywności w parkach, lasach, na jeziorach, rzekach, na morzu i w górach. Oczywiście w zgodzie z zasadami higieny i bezpieczeństwa. Jego zdaniem to pozwala przetrwać trudny czas i zachować harmonię duszy i ciała. Warto wykonywać też ćwiczenia oddechowe. Nie tylko ze względu na kwestie zdrowotne, ale także mentalne – łatwiej sobie wtedy poradzić ze strachem i wszechobecną dookoła niepewnością. Ten rodzaj zajęć pomaga też utrzymać właściwy metabolizm. W domu oczywiście wszelkie rodzaje ćwiczeń rozciągających, których on w środowisku tenisowym był tak naprawdę prekursorem. Jego rozgrzewki stacjonarne, pobudzające właściwie każdy mięsień, są uważane w środowisku tenisowym za wzór. Djoković to człowiek guma.

No i na koniec bardzo ważny jest w opinii Novaka odpowiedni nastrój – uśmiech, wzmacniająca go dobra muzyka i najbliżsi, którzy są dookoła. To jest w tych trudnych warunkach świat idealny. Niełatwo będzie sobie go stworzyć, części produktów pewnie nie da się dziś w Polsce kupić, ale warto spróbować, by mimo wszystko być jak Serb. Przynajmniej w takiej części, w jakiej się da.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

26 marca 2020, 19:45.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Bài viết được đề xuất